Fatih Terim ‘Aykut enişte’ye ilham oldu

Uyarı: Bu yazı 'Aykut Enişte' hikayesindeki bazı sürpriz gelişmeleri ele verebilir. Sinemaseverlerin merakla beklediği Türk insanının enişte kültürünü en komik haliyle anlatan 'Aykut Enişte' filmi nihayet vizyonda....

Film son zamanlarda izlediğim en matrak mizah duygusuyla yazılmış, aile komedisi sevenler arasında da tiryakilik yaratacak türden bir yapım. Filmde yanlış anlaşılmalar silsilesi ve her şerde bir hayırın vücut bulmuş hali 'Aykut Enişte' kendini bir anda iki ailenin damadı ve eniştesi olarak buluyor ve komik olaylar birbiri arkasına sıralanıyor.
Her şey tanımadığı bir kadının 'Aykut'tan telefonda babasına onun sevgilisiymiş gibi davranmasını istemesiyle başlıyor. Diğer yandan başka biriyle evlenmeye daha hazırlanıyor.
Bu durumda Aykut, iki farklı ailenin de eniştesi olarak işin içinden çıkmaya çalışıyor. Öyle komik yazılmış ki film, bir sahne düşünün aile arasında sanat sohbetinde geçen kübizm akımından bir anda romatizmayı çıkaran onu da romantizme bağlayabilen bir komedi izliyorsunuz.

ÇOK KONUŞULUR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Altın baklava’ya 24 ülkeden rekor sayıda başvuru 08 Aralık 2019 | 78 Okunma Bağlar arasında off-road keyfi 07 Aralık 2019 | 20 Okunma Güney Kore sinemasının Türkiye’deki yükselişi 01 Aralık 2019 | 54 Okunma Öfkesini kontrol edemeyen kadar susanlar da sorumlu 30 Kasım 2019 | 25 Okunma Sinemayla mukayese edildiği zaman tiyatro çok zor 29 Kasım 2019 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar