Yüzyılın seçimi ve yerli el-Cenabigiller

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (17.09.2022)''Yüzyılın seçimi ve yerli el-Cenabigiller'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 2023 seçimlerini bir “Kader seçimi” olarak niteledi ve aksi sonuçların ülkemiz açısından telafisinin mümkün olmayacağını belirtti.

Doğru, 2023 Cumhuriyet tarihimizin de en önemli seçimlerinden biri.

Bu yüzden seçim tarihi yaklaştıkça ana akım ve sosyal medya mecralarında nefret dolu karalama kampanyaları, yalanlar, yabancı düşmanlığını körükleyici uydurma haberler, dezenformasyon amaçlı iç ve dış kaynaklı operasyonel iftiralar eskisine oranla çok daha arttı.

Amaçları belli.

Kurumlara güveni ortadan kaldırmak.

Toplumda radikal davranışları teşvik etmek.

İftiralarla iktidardaki siyasetçilerin itibarını yok etmek.

Ne yapılıyor?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener sürekli yalan haberleri “duyum aldım” diye servis ediyor. HDP’liler TSK üzerinden provokatif yalan haberler yayıyor. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ eliyle masum sığınmacılar üzerinden yürütülen yalan haber ve kampanyalarla toplumsal sinir uçları tahrik edilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ havuzunda hazırlanıp soğutulmuş çamurları tek tek servis ediyor.

 İKTİDAR DEVİREN KÜRESEL YÖNTEMLER HİÇ DEĞİŞMİYOR; IRAK ÖRNEĞİ

 Hep aynı.

Bilindiği gibi 11 Eylül 2001’de İkiz Kulelere yapılan şaibeli saldırının ardından Saddam Hüseyin ABD tarafından hedefe konulmuş ve George Bush döneminde 5 Şubat 2003’te ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın BM’de bir sunumuyla, 19 Mart 2003’te Irak savaşı başlatılmıştı. Ama 5 Şubat 2003’te Powell’ın BMGK’nda yaptığı konuşma öncesi garip bir durum yaşanmış ve Genel Kurul’da asılı bulunan ″Guernica″ tablosunun üstü mavi bir örtüyle kapatılarak sansürlenmişti. Dönemin BM basın sekreteri Fred Eckhard sebebi sorulunca “Kameralar için bu tablo uygun bir fon oluşturmuyor” demişti. Aslında Picasso’nun faşizme ve savaşa karşı yaptığı Guernica adlı şaheserinin önünde savaş yalanları söylemek onların bile vicdanını sızlatmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TSK’dan ihraç dahil, sorumlulukları oranında ceza alacaklar 05 Ekim 2022 | 3.632 Okunma Tokat Valisi elini sıkmadan geçen protestocu subaylara o gece neler dedi? 04 Ekim 2022 | 9.104 Okunma Muhalefetin “açlık oyunları” ve gerçekler… 01 Ekim 2022 | 2.756 Okunma Türkiye’nin Ege adaları tuzağına düşmeden yapması gereken iki acil operasyon 29 Eylül 2022 | 4.320 Okunma ABD’de Kemal Bey'e “Bizımla deyılsın!” derlerse… 27 Eylül 2022 | 2.760 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar