Yargıyı küçümseyen siyaset çuvallar

Bu yazının nedeni, FETÖ’cü, kripto bir yargı mensubunun attığı tweetler. FETÖ’cü tahmin edeceğiniz tarzda tehditlerini ve hakaretlerini sıralıyor ama bir yandan da HSK, Hükûmet ve Adalet...

Bu yazının nedeni, FETÖ’cü, kripto bir yargı mensubunun attığı tweetler. FETÖ’cü tahmin edeceğiniz tarzda tehditlerini ve hakaretlerini sıralıyor ama bir yandan da HSK, Hükûmet ve Adalet Bakanlığı’na ne yapılması gerektiğinin de ipuçlarını veriyordu.

Çakma bir fotoğrafın yanına sözde isim ve Lawyer yazan bu FETÖ’cü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “4 bin FETÖ üyesi hâkim ve savcı tasfiye edildi” sözlerine atıfta bulunarak şöyle diyor:

“Yıllarca yasa dışı yaptıkları fişlemeler olmasa daha kumpas darbe girişimi devam ederken kumpasçı hâkim Mehmet Yılmaz evinde gecenin saat 3’ünde nasıl isimleri tespit edip kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen tetikçi savcı Necip Cem İşçimen’e verecekti? Kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen İşçimen’e.

Bir de Gölbaşı eski Başsavcısı Ali Çalık vardı. Daha 2013 yılında elinde hâkim savcı listeleri renk cümbüşü yapıyordu. Adliyeler küçük yerler. Şimdi diğer tetikçi gibi kullanıldıktan sonra tekmeyi yiyen Ali Çalık Ankara’da adliyede Yargıtay’da Bakanlık’ta elinde listeler, fişleme yapıyordu.”

Böyle devam ediyor tweetler. İsimler, tehditler vs...

DIŞİŞLERİ’NDEKİ DİNLEMEYLE ADINI DUYDUK O SAVCININ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mersin’deki “tezgâh”ın ipi kimin eline uzanıyor? 21 Şubat 2019 | 6.361 Okunma İmamoğlu utanmakta haklı… 19 Şubat 2019 | 7.639 Okunma Eskiden böyle değildin, şimdi niye oldun peki? 16 Şubat 2019 | 6.562 Okunma Uğur Dündar darbe destekçisi avukatını azletti mi? 14 Şubat 2019 | 2.598 Okunma Ölüm tehdidine takipsizlik yakışır! 14 Şubat 2019 | 173 Okunma
TÜM YAZILARI