Walter, Carola ve insanlığı enayilikle takas edenler; Ümit, Sinan, Yılmaz…

Geçen hafta “Dünyayı insanlık kurtaracak” dedirten bir kahramanı daha tanıdık.Alman kadın gemi kaptanı Carola Rackete.

Akdeniz'de boğulmaktan kurtardığı Afrikalı mültecileri, İtalya Sahil Muhafaza ekiplerinin tüm engellemelerine rağmen Lampedusa Adası'na bıraktıktan sonra gözaltına alınmış, sonra da sınır dışı edilmişti. Alman sivil toplum kuruluşu Sea-Watch, 31 yaşındaki Rackete'yi ırkçı tehditler nedeniyle gizli bir yere naklettiklerini açıkladı.
Korkmakta haklılar, çünkü daha geçen ay, GÖÇMENLERE KARŞI AÇIK KAPI POLİTİKASINI SAVUNAN, Almanya’nın Kassel şehri Valisi Walter Lübcke bir Neo Nazi tarafından evinin terasında kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldü. Katil Stephan Ernst’ün çalıştığı iş yerine ait bir depoda cinayette kullanılan silahla birlikte beş otomatik silah bulundu.
Kassel Valisi’ni öldüren katilin, 8 Türk’ü katleden NSU çetesiyle ve Alman istihbaratından kripto Nazi polislerle de ilişkisi ortaya çıkmaya başladı.
Hatırlayacaksınız, şaka gibi ama Alman mahkemeleri NSU davası dosyalarındaki bilgilerin 130 YIL SAKLANMASINA karar vermişti. Bu karar geçen haftalarda “düzeltildi” 30 yıla indirildi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin yeni taktiği ve açıkta kalan yerleri 18 Temmuz 2019 | 634 Okunma FETÖ darbesinin emir komuta zinciri TSK’ya ne zaman girdi? 18 Temmuz 2019 | 5.208 Okunma 15 Temmuz hakkında yanlış soru, doğru cevap 16 Temmuz 2019 | 3.070 Okunma 15 Temmuz yarasını kanatanlar 13 Temmuz 2019 | 3.916 Okunma Suç, ırkla ilgiliyse onları da kovalım mı ülkeden? 11 Temmuz 2019 | 2.891 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar