Walter, Carola ve insanlığı enayilikle takas edenler; Ümit, Sinan, Yılmaz…

Geçen hafta “Dünyayı insanlık kurtaracak” dedirten bir kahramanı daha tanıdık.Alman kadın gemi kaptanı Carola Rackete.

Akdeniz'de boğulmaktan kurtardığı Afrikalı mültecileri, İtalya Sahil Muhafaza ekiplerinin tüm engellemelerine rağmen Lampedusa Adası'na bıraktıktan sonra gözaltına alınmış, sonra da sınır dışı edilmişti. Alman sivil toplum kuruluşu Sea-Watch, 31 yaşındaki Rackete'yi ırkçı tehditler nedeniyle gizli bir yere naklettiklerini açıkladı.
Korkmakta haklılar, çünkü daha geçen ay, GÖÇMENLERE KARŞI AÇIK KAPI POLİTİKASINI SAVUNAN, Almanya’nın Kassel şehri Valisi Walter Lübcke bir Neo Nazi tarafından evinin terasında kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldü. Katil Stephan Ernst’ün çalıştığı iş yerine ait bir depoda cinayette kullanılan silahla birlikte beş otomatik silah bulundu.
Kassel Valisi’ni öldüren katilin, 8 Türk’ü katleden NSU çetesiyle ve Alman istihbaratından kripto Nazi polislerle de ilişkisi ortaya çıkmaya başladı.
Hatırlayacaksınız, şaka gibi ama Alman mahkemeleri NSU davası dosyalarındaki bilgilerin 130 YIL SAKLANMASINA karar vermişti. Bu karar geçen haftalarda “düzeltildi” 30 yıla indirildi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Figaro’nun düğünü-Mehmetçiğin düğünü 17 Ekim 2019 | 142 Okunma Tartışmalı marş 17 Ekim 2019 | 3.147 Okunma Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 13.015 Okunma Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.056 Okunma Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak 10 Ekim 2019 | 3.790 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar