Trump bizi ne kadar öpecek?

Herkesin kafasındaki soru aynı: “ABD Türkiye’ye yaptırım uygulayacak mı? Uygularsa ağır mı olur hafif mi?”

Donald Trump, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile buluşması sırasında “Türkiye’ye yaptırım uygulayacak mısınız?” sorusuna “Hayır şu anda ona bakmıyoruz, biraz karışık bir durum” diye cevaplayıp Obama döneminde Türkiye’ye yapılan haksızlığı yine net ifadelerle anlattı.
Trump “Durum karışık” derken oynanan oyunun farkında. Sebebini aşağıda anlatacağım.
Durum Türkiye açısından daha da karışık.
S-400 ve F-35’ler, Doğu Akdeniz’deki egemenlik alanlarımızda sondaj yapan 4 gemimiz, Yunanistan’ın tehditleri, Kandil’deki Pençe Harekâtı, PKK’nın değişen taktiği ve Erbil’deki diplomatlarımıza saldırı, Fırat’ın Doğusu’ndaki hareketlenmeler vs. vs...
Bu kadar ağır sorunlara rağmen Türkiye DİMDİK ayakta. Çünkü kendine güveniyor.
Kitabını yazdıktan sonra linç edilip hayatı karartılan Amerikalı araştırmacı John Coleman’ın kitabının adında ifade ettiği gibi 300’LER KOMİTESİ mi dersiniz, 500’ler Hiyerarşisi mi bilemem ama ABD’nin Trump’ı kontrol etmekte zorlanan DERİN YAPILANMASI, Türkiye’nin sıraladığımız konulardaki “SAKİN KARARLILIĞI” karşısında da ne yapacağını hesap ediyor. İleriye yönelik yaptıkları projeksiyonlarda cevabını aradıkları ilk soru şu:
“Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Mısır, İsrail, PKK hep birlikte Türkiye’ye saldırırlarsa durum ne olur? Daha doğrusu Türkiye’nin mevcut askerî gücü ve millî kararlılığı, asıl müttefikimiz olan ülkelere ne kadar zarar verir? Dahası İncirlik ve Kürecik üsleri ne olur?”
 
TRUMP’A YAPTIRIM UYGULATIP BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK
 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı? 04 Temmuz 2020 | 4.762 Okunma Erdoğan, iyilik yaptığı "İbni Mülcem"lerin şerrinden sakınabildi mi? 02 Temmuz 2020 | 3.816 Okunma Bu ülkenin insanına polisi sevdirmek mümkün müydü? 30 Haziran 2020 | 3.188 Okunma Fatih’in tablosunu satın aldıysan Ayasofya’nın cami olmasına neden karşısın? 27 Haziran 2020 | 3.643 Okunma ‘Deli Savcı’nın anıları 27 Haziran 2020 | 2.591 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar