Trump bizi ne kadar öpecek?

Herkesin kafasındaki soru aynı: “ABD Türkiye’ye yaptırım uygulayacak mı? Uygularsa ağır mı olur hafif mi?”

Donald Trump, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile buluşması sırasında “Türkiye’ye yaptırım uygulayacak mısınız?” sorusuna “Hayır şu anda ona bakmıyoruz, biraz karışık bir durum” diye cevaplayıp Obama döneminde Türkiye’ye yapılan haksızlığı yine net ifadelerle anlattı.
Trump “Durum karışık” derken oynanan oyunun farkında. Sebebini aşağıda anlatacağım.
Durum Türkiye açısından daha da karışık.
S-400 ve F-35’ler, Doğu Akdeniz’deki egemenlik alanlarımızda sondaj yapan 4 gemimiz, Yunanistan’ın tehditleri, Kandil’deki Pençe Harekâtı, PKK’nın değişen taktiği ve Erbil’deki diplomatlarımıza saldırı, Fırat’ın Doğusu’ndaki hareketlenmeler vs. vs...
Bu kadar ağır sorunlara rağmen Türkiye DİMDİK ayakta. Çünkü kendine güveniyor.
Kitabını yazdıktan sonra linç edilip hayatı karartılan Amerikalı araştırmacı John Coleman’ın kitabının adında ifade ettiği gibi 300’LER KOMİTESİ mi dersiniz, 500’ler Hiyerarşisi mi bilemem ama ABD’nin Trump’ı kontrol etmekte zorlanan DERİN YAPILANMASI, Türkiye’nin sıraladığımız konulardaki “SAKİN KARARLILIĞI” karşısında da ne yapacağını hesap ediyor. İleriye yönelik yaptıkları projeksiyonlarda cevabını aradıkları ilk soru şu:
“Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Mısır, İsrail, PKK hep birlikte Türkiye’ye saldırırlarsa durum ne olur? Daha doğrusu Türkiye’nin mevcut askerî gücü ve millî kararlılığı, asıl müttefikimiz olan ülkelere ne kadar zarar verir? Dahası İncirlik ve Kürecik üsleri ne olur?”
 
TRUMP’A YAPTIRIM UYGULATIP BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK
 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarımdaki geliri görmezsen çarpılırsın! 24 Ağustos 2019 | 2.860 Okunma Bu yazı HDP’ye oy veren Kürtler için 22 Ağustos 2019 | 4.587 Okunma Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz 20 Ağustos 2019 | 3.130 Okunma Mekânın sahibi geri geldi, bebeleri pistten alalım 17 Ağustos 2019 | 3.881 Okunma O bildiriyi CHP ve İP nasıl oldu da imzaladı? 15 Ağustos 2019 | 3.581 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar