Toksik Atatürkçüler ve CHP Pazarlama’dan müstamel Mavi Vatan

Mavi Vatan’ı alenen peşkeş çekiyorlar emperyalizme ve Akdeniz çeperindeki kuklalarına

Kendisi CHP’nin Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir. Son ilçe kongresinde 150 oy alarak yeniden başkan seçilmiş, onu kutluyor aşağıdaki sözlerle:

“Samsun’dan Atatürk’ün gelmesini beklemeyin, gelmeyecek. Hepiniz Atatürk olacaksınız. Bu ceberut adamı ülkenin başından atacağız. Bir daha onlar gibi gelmesin diye onların kökünü kazıyacağız. Bu kavgayı da buradan, Etimesgut’tan ateşleyeceğiz. Artık kimler korkacaksa onlar korksun. Bizim bir sloganımız var; korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız deyip, korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız.”

“Ceberut” diye kastettiği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan.

Kökünü kazımaktan söz ettiği, “Korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız” dediği kitle ise ona oy veren seçmenler, yani millet.

Minik bir ilçe başkanı deyip geçebilirsiniz ama ettiği lafları dinlediğinizde hemen “Sinek de küçük ama mide bulandırır” misali aklınıza geliveriyor.

Bu durumu hiç hafife almamak gerek, zira Toksik Atatürkçülük aslında CHP’liler arasında çok yaygın. Mavi Vatan’ı emperyalizme pazarlayıp, ülkeyi PKK’ya peşkeş çekecek ittifakların peşinde koşarken nasıl “Atatürkçü” olabildiklerini ve bunun için ne içtiklerini çok merak ediyorum.

Böyle asıp kestiklerine bakmayın. 15 Temmuz gecesi FETÖ darbe yapmaya kalkıştığında hepsi ödlek tavuk gibi kümeslerine saklandı, ATM’den para, benzin....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu'na biçilen rol! 19 Ekim 2021 | 2.598 Okunma Kadın tacirinin traktörüne gelen haciz ve ekonominin geleceği 16 Ekim 2021 | 3.060 Okunma Cüretkârlıkları ilginç ama yine cami duvarında eşeleniyorlar 14 Ekim 2021 | 3.035 Okunma FETÖ Kılıçdaroğlu’na suikast yapar mı? 12 Ekim 2021 | 5.234 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın tartışılan maaşı gerçekte ne kadar? 09 Ekim 2021 | 2.931 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar