Tartışmalı marş

Dün AK Parti grup toplantısında Başkan Tayyip Erdoğan konuşurken gençler Gündoğdu Marşı’nı söylemeye başladılar. Bu marşa yıllarca Dev-Genç diye bilinen sol örgüt sahip çıktı biliyorsunuz.

Tabii sözlerini değiştirip içine sosyalizme, kalkışmaya ve kan dökmeye dair sözler ekleyerek.
Ben de askerde öğrenmiştim orijinalinin farklı olduğunu. Asıl sözleri şöyle:
Gün doğdu, hep uyandık,
Siperlere dayandık
İstiklalin uğruna da,
Al kanlara boyandık.
Sandılar Türk uyudu,
Ata cenge buyurdu,
Türk’ün asker olduğunu,
Dünyalara duyurdu.
 
Marş dün sosyal medyada yayılınca kimileri paniğe kapıldı, “Bu DHKP-C’nin marşı, nasıl söylenir” diye. Bilenlerin ise dilinde tüy bitti gerçeği anlatmak için. Bu arada “AKP grubunda Gündoğdu Marşı okunuyor, bugünleri de mi görecektik” diye eblehliklerini onaylarcasına sevinç naraları atan bazı gazeteci bozuntuları da vardı. Hatta kimileri “Bu AKP’liler üretemiyor, bizim marşlarımızı çalıyorlar” diyecek kadar zıvanadan çıktı.
AK Parti tarafında tepki gösterenler de haksız sayılmaz. Çünkü onlar da solcuların ve Kemalistlerin uydurduğu yalanları gerçek sandı yıllarca. Oysa Solcuların ve Kemalistlerin huyudur marş çalmak.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal bey gidiyor anladık da yerine kim gelecek? 19 Eylül 2020 | 6.450 Okunma Bir FETÖ cinayeti sessizce, tereyağından kıl çeker gibi kapatıldı? 17 Eylül 2020 | 6.826 Okunma Doktor Zelenko’yu tanıyalım ve COVID-19’daki büyük oyunu görelim 15 Eylül 2020 | 9.959 Okunma FETÖ’cüler TSK’ya yeniden sızabilir mi? 12 Eylül 2020 | 2.752 Okunma Çok şakacısınız Cavit Bey, demek Erdoğan’a yakınsınız? 12 Eylül 2020 | 4.301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar