Suriye Millî Ordusu neden çıldırtıyor?

Dün Cumhuriyet gazetesinin manşetinde “İki Kambur” başlığı vardı.İlgili “haber”de DEAŞ ve ÖSO (şimdiki adı Suriye Millî Ordusu-SMO), Suriye’nin geleceğinde iki...

Dün Cumhuriyet gazetesinin manşetinde “İki Kambur” başlığı vardı.
İlgili “haber”de DEAŞ ve ÖSO (şimdiki adı Suriye Millî Ordusu-SMO), Suriye’nin geleceğinde iki kambur olarak nitelenip aynı kefeye konuluyor, ÖSO “cihatçı”larının ciddi bir tehlike olduğu ileri sürülüyordu.
Türkiye’de yabancı medyaya malzeme oluşturmak ve yurt dışından Türkiye aleyhtarı siyasete katkıda bulunmanın bazı gazetelerin “görevi” olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet gazetesinin şimdiki yönetimi de üç-dört yıl öncesindeki Can Dündar’ın MİT tırları yalanlarını aratmayan “katkılar” sağlamada geri kalmıyor.
Ünlü Yazar ve Şair, rahmetli Cahit Zarifoğlu’nun dediği gibi Türkiye’nin aydın geçinenleri emperyalistlerin Türkiye hakkındaki planlarını kendi fikirleri sanacak denli ahmak olduklarından şaşırmıyoruz.
Barış Pınarı Harekâtı’nın ardından, eski adıyla ÖSO yani SMO tekrar Kemalistler, ırkçılar, mezhepçi solcular ve Beşar Esad’ın içimizdeki yavşakları tarafından iftiralarla, hakaretlerle gündeme getiriliyor ve itibar suikastına maruz kalıyor.
Nitekim Sözcü’den Yılmaz Özdil de geçen haftaki yazısını tamamen eski adı SMO’ya ayırarak Para karşılığında, kendi milletine, kendi ordusuna, kendi topraklarına karşı silah çeken, ne idiği belirsiz başıbozuk tiplere Suriye “millî” ordusu demek… Türk millî mücadelesine hakarettir” diye yazdı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet… Bir oksimoron... 16 Kasım 2019 | 6.141 Okunma Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 8.165 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.594 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.699 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 372 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar