“Sünni İmamoğlu” Alevileri tasfiye ederek CHP’yi nereye sürüklüyor?

Öncelikle kayıt düşeyim. Başlıkta kullandığım “Sünni İmamoğlu” tanımının sebebi kendisinin bir konuşmasında, “Sünni bir ailenin çocuğuyum” demesi.Geçen cuma...

Öncelikle kayıt düşeyim. Başlıkta kullandığımSünni İmamoğlu tanımının sebebi kendisinin bir konuşmasında, “Sünni bir ailenin çocuğuyum” demesi.

Geçen cuma günü akşamı Özgür İfade programında İmamoğlu-Özel ikilisi tarafından tasfiye edilen belediye başkanlarına ilişkin şöyle demiştim:

“Yeniden aday gösterilmeyen Battal İlgezdi, Ali Kılıç, Bülent Kerimoğlu ve Şükrü Genç’in ortak noktaları hepsinin de ALEVİ ve KEMAL KILIÇDAROĞLU YANLISI olması.”

Programda bu sözlerime CHP’yi temsil eden konuklar tepki gösterdiler ama tesadüf, tam o esnada WhatsApp mesajıma, aynı gün zehir zemberek bir açıklamayla CHP’den istifa eden Ataşehir İlçe Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yaptığı konuşma gönderildi bir arkadaşım tarafından. Battal İlgezdi, CHP’de Kılıçdaroğlu taraftarları ve Alevilerin tasfiye edilip kıyıma uğradığını söylüyordu. Bu videodaki konuşmayı gündeme getirdiğimde de kıyamet koptu tabii. O saatten beri tüm haber televizyonlarında İlgezdi’nin, “CHP’de Aleviler ve Kılıçdaroğlu taraftarları tasfiye ediliyor” lafı üzerinden döndü tartışmalar. Ekrem İmamoğlu’nun maaşlıları TV ekranlarından Battal İlgezdi’nin dört dönem sonunda yeniden aday gösterilmemesi üzerine bu açıklamayı yaptığını söylüyordu ama Büyükçekmece’de Hasan Akgün’ün altı dönemdir Belediye Başkanı olduğunu ağızlarına almıyorlardı.

KILIÇDAROĞLU ALEVİ TAHKİMATI YAPMADI MI?

Aslında Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti kadrolarını ve delege yapısını Alevilerle doldurup tahkim ettiğini söyleyen ve bundan sürekli şikâyet eden kadrolar artık CHP yönetim kademelerinde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İETT-Özgür Karabat/ İSKİ-Ergun Göknel; başrolde yine bir kadın… 22 Şubat 2024 | 3.880 Okunma Sokmak… 20 Şubat 2024 | 5.463 Okunma Böyle bir ihtimalin varlığı bile tek başına korkunç… 17 Şubat 2024 | 3.950 Okunma FETÖ renklendirmelerinden örnekler ve HSK’nın sorumluluğu 15 Şubat 2024 | 4.089 Okunma Bugüne kadar kaçan kaçanaydı, artık giren girene! 13 Şubat 2024 | 5.557 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar