Süleyman Soylu’nun o sözü AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı utandırmalıydı

AYM’nin süslü hukuk cümleleriyle donatılmış gerekçeli kararlarını inanın hiç merak etmiyorum. Hiç kimse güvenlik temelli bir ülke istemiyor. Ancak demokrasi adına ülke güvenliğini tehlikeye atacak kararların altına atılan imzalar da ileride ödenecek ağır bedeller ödetecek.

Anayasa Mahkemesi son zamanlarda Türkiye’nin güvenlik altyapısını yerle bir eden kararlara imza atıyor ve âdeta Jüristokrasi’yi; yani “Yargıçlar Yönetimi” olarak adlandırılan demokrasi karşıtı oligarşik bir modeli hayata geçirmeye çalışıyor.

Devletin saklı belgelerini ifşa edenlerin bireysel başvurularını kabul edip “hak ihlali” olduğuna karar veriyor, şehirler arası kara yollarında herkesin istediği gibi yürüyüş düzenleyebileceğini hükme bağlıyor ve nihayetinde tüm bunların ötesinde devlet kadrolarına alınacak personelle ilgili güvenlik soruşturmaları yapılmasını da Anayasa’ya aykırı buluyor.

Düşünün, 15 Temmuz darbe girişimi olmuş bu ülkede. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun deyimiyle bu darbe girişimini esnaf, fabrika işçisi yapmadı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 952 Okunma AYM; toplantı saat 17.00’de, tweet 20.00’den sonra 17 Ekim 2020 | 1.375 Okunma Engin Yıldırım’ın “ışıklı” darbe iması AYM’deki hangi hesabı bozdu? 15 Ekim 2020 | 4.933 Okunma Yargıtay’da seçimler tamamlandı; üç daire başkanı da seçildi 15 Ekim 2020 | 1.756 Okunma Kim bu Yargıtay’daki 80 üye? 13 Ekim 2020 | 1.962 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar