Süleyman Soylu’nun o sözü AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı utandırmalıydı

AYM’nin süslü hukuk cümleleriyle donatılmış gerekçeli kararlarını inanın hiç merak etmiyorum. Hiç kimse güvenlik temelli bir ülke istemiyor. Ancak demokrasi adına ülke güvenliğini tehlikeye atacak kararların altına atılan imzalar da ileride ödenecek ağır bedeller ödetecek.

Anayasa Mahkemesi son zamanlarda Türkiye’nin güvenlik altyapısını yerle bir eden kararlara imza atıyor ve âdeta Jüristokrasi’yi; yani “Yargıçlar Yönetimi” olarak adlandırılan demokrasi karşıtı oligarşik bir modeli hayata geçirmeye çalışıyor.

Devletin saklı belgelerini ifşa edenlerin bireysel başvurularını kabul edip “hak ihlali” olduğuna karar veriyor, şehirler arası kara yollarında herkesin istediği gibi yürüyüş düzenleyebileceğini hükme bağlıyor ve nihayetinde tüm bunların ötesinde devlet kadrolarına alınacak personelle ilgili güvenlik soruşturmaları yapılmasını da Anayasa’ya aykırı buluyor.

Düşünün, 15 Temmuz darbe girişimi olmuş bu ülkede. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun deyimiyle bu darbe girişimini esnaf, fabrika işçisi yapmadı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAE ile ilişkileri yeniden başlatan sebep 27 Kasım 2021 | 76 Okunma Faiz-enflasyon sarmalı ve iktidara tutulacak hakikat aynası 25 Kasım 2021 | 2.697 Okunma ABD, Türkiye’ye “demokrasi” getirmeye TÜRK parasına saldırarak başladı 25 Kasım 2021 | 1.252 Okunma Hava döndü, faiz çakalları kaybedecek, Türkiye kazanacak 23 Kasım 2021 | 7.365 Okunma Helallik ‘Kulüp’ünün ‘Aziz’leri ve yine o malum senarist 20 Kasım 2021 | 2.162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar