Suç, ırkla ilgiliyse onları da kovalım mı ülkeden?

Bu haberleri son bir aydan derledim. Google’da “cinayet, tecavüz, cinsel istismar” diye yazıyorsunuz, sıra sıra dökülüyor. Toplam 50’ye yakın seçim yaptım, uzun tutmasın diye yalnızca 10 tanesini paylaşıyorum.

1-Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Hasan B, birlikte çalıştığı veteriner Ç.B'ye tecavüz ettiği için tutuklandı.
2-İzmir'in Ödemiş’te 16 yaşında iki öğrenci okul müdürü Ayhan Kökmen’i vurarak öldürdü. Çocukları öğrencilerden birinin babası olan B.Y’nin azmettirdiği ortaya çıktı.
3-Aydın’ın Nazilli ilçesinde, bir silah dükkânının sahibi olan 72 yaşındaki Sezai Kızılcan, av tüfeği satmak istemediği Mehmet isimli müşterisi tarafından tabancayla vuruldu.
4-Pendik D-100 kara yolunda Hasan Sel ve Hüseyin Sel adlı iki maganda yol vermedikleri gerekçesiyle 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın içinde bulunduğu otomobilin önünü kesip saldırıda bulundu. Otomobilin üzerine çıkarak tepinen iki maganda tutuklandı. Onları tebrik eden polis memuru açığa alındı.
5-Çorum’da Gökçen Şişman adlı genç kadın boşanma aşamasında olduğu eşi Selim Şişman tarafından otomobilde tabancayla öldürüldü.
6-İstanbul Kadıköy’de Fahrettin Öztürk adlı kişi öz amcasını öldürüp parçalara ayırdıktan sonra konteynerlere attı.
7-Antalya’da Özcan K. adlı kişi mutfak penceresinden girdiği evde 57 yaşındaki bir kadına tecavüz etti.
8-İstanbul’da Jokey Uğur P. ağabeyinin eşi N.P’ye iki jokey arkadaşının yardımıyla tecavüz etmekten yargılanıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 11.949 Okunma Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.051 Okunma Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak 10 Ekim 2019 | 3.781 Okunma Fırat’ın doğusu öncesi petrol suikastına hazır mıyız? 08 Ekim 2019 | 5.378 Okunma İzin 24 Eylül 2019 | 460 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar