​Sosyal Medya Yasası; elma dersem çık, armut dersem çıkma!

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (07.07.2022)''​Sosyal Medya Yasası; elma dersem çık, armut dersem çıkma!'' başlıklı yazısı.

Yalnızca Twitter’ı izleyen yaklaşık 14 milyon insan var Türkiye’de. Facebook, Instagram ve diğer mecraları da eklersek en az 35-40 milyon insan aktif sosyal medya kullanıcısı ve insanların ortalama 7,5 saatinin internette geçtiğini artık istatistikler göstermekte.

Bu mecralarda çıkan her yalan haber ve nefret söyleminin, iftira ve hakaretin, tehdidin, kışkırtıcılığın, her manipülasyonun insanlığa, ilişkilere, devlete, siyasal partilere, şirketlere, özel hayatları lime lime edilmiş insanlara bir maliyeti oluyor. Mağdur edilenler ağır bedeller öderken bunları yapıp yayan insanlıktan nasipsiz yaratıklar da yasa ve yaptırım olmadığı için ellerini kollarını sallayarak dolaşmayı sürdürüyorlar.

Oxford Üniversitesi Reuters Enstitüsü tarafından yayınlanan bir rapora göre 37 ülke arasında Türkiye, en çok yanıltıcı ve sahte haberin yapıldığı ülke. Türkiye’de sosyal medya paylaşımlarının ve haberlerin dezenformasyon...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rekabet Kurumu’ndan bu kez 6 gübre fabrikasına kartelleşme cezası ve sürpriz firma 16 Ağustos 2022 | 1.929 Okunma Pensilvanya’yı ele geçiren ekibin seçim stratejisi İyi Parti operasyonlarıyla başladı 13 Ağustos 2022 | 4.125 Okunma Mehmet Ali Çelebi’nin çıldırttığı CHP’li yöneticiler ve geri tepmeli “Oyumu geri ver” söylemi 11 Ağustos 2022 | 3.301 Okunma CIA böyledir Aslı, üzgünüm ama Henri seni perdeleme için kullandı 09 Ağustos 2022 | 5.521 Okunma Helalleşme: Affet bizi Roboski, ben de sizi katleden FETÖ’cüleri affedeceğim 06 Ağustos 2022 | 1.762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar