Sorosçular Ukrayna’da da ırkçı Nazileri kullandılar

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (07.05.2022)''Sorosçular Ukrayna’da da ırkçı Nazileri kullandılar'' başlıklı yazısı.

Bir haftadan beri FETÖ’cü kripto ve bot hesapların sosyal medyada gazladığı ırkçı faşistler faaliyetlerini artırdılar. Yalan haberlerle algı üstüne algı yürütmekteler. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “istila” adlı, alçaklığın top noktası olan filmde, mülteci kalabalığı denen görüntülerin hangi mitinglerden alındığını, yurt dışındaki fotoğrafların nasıl Türkiye’de yaşanmış gibi montajlandığını ve buna benzer onlarca yalan örneğini önceki gün TGRT Haber’de tek tek anlattı. Bu rezil filmi sponsor edenin Ümit Özdağ olması da sorumsuzluğun zirvesiydi.

Dikkat ediyor musunuz? Soros’un Türkiye temsilcisi Osman Kavala kararından sonra intikam timleri faaliyete geçti. Suriyeli sığınmacılar üzerinden bir provokasyon zemini hazırlanmaya çalışılıyor. Başrollerde de Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi isimler var. Bu isimlerle Soros’u yan yana getirmek size tuhaf gibi gelebilir ama her ikisinin geçmişleri(*) bu konuda çok mühim ipuçları vermekte. Bu yüzden hiç şaşırmayın. Soros, yalnızca Canan Kaftancıoğlu, Ruşen Çakır, Osman Kavala, Şirin Payzın gibi isimleri destekler diye bir kural yok. Yelpaze geniş.

SOROS KULLANMAK İÇİN İDEOLOJİ AYRIMI YAPMAZ

Örneği var çünkü. 2014 yılında Yanukoviç’i darbe yaparak başkanlıktan indiren Sorosçu Maydan olaylarının baş tetikçileri, bugün Zelenskiy’nin desteklediği Neo-Nazi Azov Taburlarıydı. Azov Taburları Maydan kalkışmasını provokasyonlarla kaosa dönüştürdüler ve başarıya ulaştılar. Bu yüzden Soros’un aynı anda hem solcu görünenleri hem de faşist ırkçıları nasıl kolaylıkla kullanabildiğini gözden uzak tutmamak gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok! 21 Mayıs 2022 | 1.487 Okunma Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz? 19 Mayıs 2022 | 1.201 Okunma Hayvancılık çıkmazında TÜSİAD’ın rolü 17 Mayıs 2022 | 1.579 Okunma Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız 14 Mayıs 2022 | 2.530 Okunma Üçüncü İTTİFAK yolda, adı bile belli… 12 Mayıs 2022 | 6.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar