Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz

İki gün evvel Twitter’dan “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan taksicilerden yasalara uyacakları, temiz ve ahlaklı olacakları yolunda söz almış, Über’i ülkeden çıkarmış, korsan araçlara...

İki gün evvel Twitter’dan “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan taksicilerden yasalara uyacakları, temiz ve ahlaklı olacakları yolunda söz almış, Über’i ülkeden çıkarmış, korsan araçlara karşı sert önlemler aldırmıştı. Peki ne oldu? Taksiciler Arap turist kazıklamak için müşteri almıyor. Dur diyen yok.” diye yazmıştım.

Son baktığımda görüntülenme sayısı 500 bini geçmişti.

Yüzlerce yorum vardı ve taksi şoförlerine yönelik olarak tahminlerin ötesinde kızgınlık birikmişti.

Şaşılacak bir durum değil.

Plaka ticaretini bitir, plaka sayısını artır, herkes kendi aracını kullansın mesele çözümlenir. Neden olmaz, akıl alır gibi değil. Plaka sahipleri şoför çalıştırıp adamların elinden günde 400 lira para alırsa ve eğer şoför de ahlaken zafiyet içindeyse bu yola tevessül eder.

Aracında bulduğu bir torba dolusu mücevheri ve parayı müşterisine teslim eden de var, turist kazıklamak için vatandaşı yağmurda çamurda vatandaşı almayan da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batıcılaşma paçozluğunun “komedyen”deki tezahürü 21 Eylül 2019 | 2.323 Okunma “Külliye, bir sorunumuz var!” 19 Eylül 2019 | 7.389 Okunma Patates üreticilerinin yüzü güldü, sıra soğan ve domateste 19 Eylül 2019 | 310 Okunma Cumartesi Anneleri evlatlarını Meral Akşener’den isteyebilir 17 Eylül 2019 | 4.087 Okunma Kürtler artık o mazlumlardan olmayacak 14 Eylül 2019 | 2.931 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum