Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz

İki gün evvel Twitter’dan “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan taksicilerden yasalara uyacakları, temiz ve ahlaklı olacakları yolunda söz almış, Über’i ülkeden çıkarmış, korsan araçlara...

İki gün evvel Twitter’dan “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan taksicilerden yasalara uyacakları, temiz ve ahlaklı olacakları yolunda söz almış, Über’i ülkeden çıkarmış, korsan araçlara karşı sert önlemler aldırmıştı. Peki ne oldu? Taksiciler Arap turist kazıklamak için müşteri almıyor. Dur diyen yok.” diye yazmıştım.

Son baktığımda görüntülenme sayısı 500 bini geçmişti.

Yüzlerce yorum vardı ve taksi şoförlerine yönelik olarak tahminlerin ötesinde kızgınlık birikmişti.

Şaşılacak bir durum değil.

Plaka ticaretini bitir, plaka sayısını artır, herkes kendi aracını kullansın mesele çözümlenir. Neden olmaz, akıl alır gibi değil. Plaka sahipleri şoför çalıştırıp adamların elinden günde 400 lira para alırsa ve eğer şoför de ahlaken zafiyet içindeyse bu yola tevessül eder.

Aracında bulduğu bir torba dolusu mücevheri ve parayı müşterisine teslim eden de var, turist kazıklamak için vatandaşı yağmurda çamurda vatandaşı almayan da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hintli dokumacıların parmaklarını kesen emperyalizm CHP’nin de sahibidir 01 Aralık 2020 | 4.246 Okunma Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur? 28 Kasım 2020 | 5.045 Okunma FETÖ metaforları ve Âdem Peygamber’den gelmenin “avantajları” 26 Kasım 2020 | 3.355 Okunma Demirtaş’a “siyasetçi” demek ahlaksızlık değilse bile ahmaklıktır 24 Kasım 2020 | 3.226 Okunma FETÖ’cüleri sosyal medyada tespit etme kriterleri 24 Kasım 2020 | 1.196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum