Sinan Oğan’ın şansı ve Muharrem İnce ile birlikte yeni formül arayışı…

Zafer Partisi ve Adalet Partisi’nin oluşturduğu Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan büyük ilgi çekti.Bu ittifakın adı aslında Muharrem İnce oradayken belirlenmişti. CHP’de...

Zafer Partisi ve Adalet Partisi’nin oluşturduğu Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan büyük ilgi çekti.

Bu ittifakın adı aslında Muharrem İnce oradayken belirlenmişti. CHP’de Atatürkçülerin tasfiye edildiğini söyleyen İnce de Atatürk’ten mülhem bu ismi benimsemişti. Ancak önceki günkü yazımda ifade ettiğim gibi Muharrem İnce tek başına uçmaya karar verdi ve ayrıldı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’ün üzerinde mutabık kaldıkları Sinan Oğan’ı Cumhurbaşkanı adayı göstermeleri siyasete yeni bir denge getirdi.

Oğan, dikkat çekici bir akademik ve siyasi kariyere sahip. Uzun yazmayacağım. Vikipedi’de okuyabilirsiniz ama Rusça ile İngilizceyi ana dili gibi konuşuyor.

Onun da Muharrem İnce gibi bir atarlı hali var. Hatta geçmişte öfke kontrol problemi olduğuna bizzat bana yaptıklarından şahidim. Ağzını da rahatlıkla bozabiliyor.

Neyse, kendisiyle kavgalarıma ve tarafıma yönelik agresif paylaşımlarına daha fazla girmeyeyim çünkü bu yazının konusu Sinan Oğan ile kişisel ve politik çatışmam değil. Nihayetinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun soğukkanlı ve nazik duruşu altında nasıl bir sinsi siyaset yürüttüğü, ülkeyi nasıl bir felakete sürüklediği dikkate alındığında, Sinan Oğan ile Muharrem İnce’nin davranış tarzlarını meziyet olarak göreceğim neredeyse. Hani en azından “içi dışı bir” diye bir tabir var ya, ondan.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emin çapalarken, vur beline kazmayı… YARGILANACAKSINIZ! 08 Haziran 2023 | 4 Okunma Al sana bir Kürt! Al sana Ortodoks bir ekonomist! 06 Haziran 2023 | 7.075 Okunma Merve Dizdar ve Nuri Bilge Ceylan’lar bize neyi anlatıyor? 03 Haziran 2023 | 3.719 Okunma İmamoğlu CHP’nin 12. katına yürürken Fatih Portakal Sözcü TV’den fitili ateşledi 01 Haziran 2023 | 6.651 Okunma Son umutlarını zavallıca Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumuna bağladılar 31 Mayıs 2023 | 5.891 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar