Sığınmacılar; iğneyi biraz da diğer tarafa batıralım mı?

Ne diyoruz biz? Ülkemize savaştan kaçıp gelen sığınmacıların ırkları, etnisiteleri üzerinden halkın sinir uçlarıyla oynayarak kaos, karışıklık çıkartılmasına asla izin...

Ne diyoruz biz? Ülkemize savaştan kaçıp gelen sığınmacıların ırkları, etnisiteleri üzerinden halkın sinir uçlarıyla oynayarak kaos, karışıklık çıkartılmasına asla izin verilmemeli, bu konuda yalan haber yapıp yayanlarla, onları yönlendirenler hakkında kim olursa olsun işlem yapılmalı.

Bunda mutabıkız.

Geçtiğimiz haftalarda 14 sosyal medya kışkırtıcısının gözaltına alındığını, bunlardan sekizinin tutuklandığını hep birlikte gördük. Bu sosyal medya provokatörlerine sahip çıkan tek kişi ZP Genel Başkanı Ümit Özdağ’dı ne yazık ki.

Göz açtırılmamalı ve devamı gelmeli.

Bu konu her açıldığında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık dönemindeki hatalarını, Suriye’de iç savaş çıktığında ne yazık ki Dışişleri Bakanı olarak atadığı Ahmet Davutoğlu’nun gördüğü “Amerikan Rüyası”nı gerçek zannetmesini ve buna göre tutum almasını gündeme getirenlerden olmayacağım. Çok pahalıya mal olsa da o hatalar geçmişte kaldı. Şimdi bundan sonra ne yapılacağına odaklanılmalı.

Çünkü sığınmacıların ülkemize faydası ya da zararı bir yana, şimdiye kadar yerleşim politikasızlığı ve entegrasyon konusundaki yetersizliğimizden dolayı ne yazık ki ırkçı-muhalif koalisyonunun yarattığı havayla AK Partililer bile sığınmacılardan rahatsız hale geldiler. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve Hükûmet üyelerinin görmüyor olması mümkün değil. Bundan iki yıl önce Türkiye gazetesinde “Hükûmet için Beşar Esad gerçeğiyle yüzleşmenin zamanı geldi” yayınlanan yazımda da (*) “Artık Şam hükûmeti ile diplomatik ilişki kurmanın zamanı geldi. Bunun için uzun uzun, etraftaki Amerikan muhiplerinin kafa karıştırıcı laflarını dinleyip de vakit geçirmenin manası yok” diyerek ifade ettiğim cümlelerine eski bir kalipso şarkının dizelerini ekleyeceğim bugün:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim kazandıracak vaatler 07 Aralık 2023 | 2.616 Okunma Senden bir tane daha mı? Allah korusun… 05 Aralık 2023 | 5.042 Okunma Boşuna “Çivisi çıktı” demedim… 02 Aralık 2023 | 2.726 Okunma İmamoğlu ile Özgür Özel’in Alevi planı ve sandık korkusu 30 Kasım 2023 | 4.487 Okunma İçimizdeki İrlandalılar, İrlanda’dan insanlık dersi almalı 28 Kasım 2023 | 2.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar