“Sen hiç genç olmadın mı?”

“Genç oldum. Aptallıklarıma yanıyorum. Bir sürü karanlık odağın, CIA güdümlü derin devletin örgütlerin içine soktuğu karanlık ellerin ve terörün piyonu olarak kullanıldık. Aynı salaklık ne yazık ki devam ettiği için uyarıyorum!..”

Bu soruyu Boğaziçi Üniversitesi’ndeki çığırından çıkmış gösterileri eleştirdiğimde, kendi de Boğaziçi mezunu olan çok eski bir dostum yöneltti bana. Hatta devam etti:

“O ruhu, heyecanı anlamak lâzım. Sen de geçmişte böyle gösterilere katılıp marşlar söyledin.”

Cevabımın ne olduğunu aktarmadan önce tepkilerin ASIL SEBEBİNE bakalım...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu doktora ve yüksek lisansı nedeniyle 8 yılını bu üniversitede geçirmiş ama lisans eğitimini orada yapmamış. ODTÜ mezunu.

Görünürdeki itiraz bu:

“Neden öz hakiki Boğaziçi aşiretinden değil.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Manuel hayatı yedekledik mi? 21 Ocak 2021 | 1.885 Okunma İmamoğlu’nun reklamcısı ve Külliye sızıntısı Murat Kapki olayı hakkında iki mühim düzeltme 19 Ocak 2021 | 1.312 Okunma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan önemli çağrı 19 Ocak 2021 | 4.488 Okunma İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi? 16 Ocak 2021 | 7.763 Okunma Cumhurbaşkanı olmak için seçilmek değil, darbeyle gelmek yeterli 14 Ocak 2021 | 3.572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum