Seçim öncesi Mehmet Şimşek’i çılgına çeviren kamu bankası Genel Müdürü ne yaptı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrası toplanan MYK’da yaptığı konuşma neredeyse tam metin medyaya “sızdırıldı” diyeceğim ama adeta servis edildi. Bu konuşmayı uzun uzun...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrası toplanan MYK’da yaptığı konuşma neredeyse tam metin medyaya “sızdırıldı” diyeceğim ama adeta servis edildi. Bu konuşmayı uzun uzun yazmayacağım. Sadece şu kısmını alıntılamak istedim:

“Nerede bir EKSİK, HATA, KASIT veya İHANET varsa, üzerine gitmek boynumuzun borcudur. Diğer türlü, Allah korusun, daha büyük felaketlerin, daha sarsıcı kayıpların yaşanmasına mâni olamayız.”

Yukarıda büyük harflerle işaretlediğim kelimeler yaşadığım son iki olay için son derece önemli.

Başlıkta ipucunu verdiğim konuya geçeceğim ama önce diğer olaya kısaca değinmek istiyorum. Çünkü her iki konu da dönüp dolaşıp AK Parti ve hükümet bürokrasisine dayanıyor.

Van Belediye Başkanı seçilen ve seçilme yeterliği olmadığı, “nedense” seçimden sonra “tespit edilen” DEM Parti Adayı Abdullah Zeydan'a mazbatası teslim edilmedi, yerine AK Parti adayına verildi belediye başkanlığı. PKK’lılar derhal olayları başlattılar ve şiddet eylemlerini diğer şehirlere de yaydılar.

Hukukçu ve eski MKYK üyesi Mücahit Birinci yazmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail’le ticaret ve “Jet gibi açıklama” 11 Nisan 2024 | 1.576 Okunma Hareketlenen İran ve İsrail aparatları, İran’ın korkusu ve iktidarın algı yönetimi! 09 Nisan 2024 | 3.184 Okunma Kim bu AK Parti’deki NEO-LİBERALLER? 06 Nisan 2024 | 4.485 Okunma Beştepe, bir sorunumuz var… 04 Nisan 2024 | 6.930 Okunma Seçim öncesi Mehmet Şimşek’i çılgına çeviren kamu bankası Genel Müdürü ne yaptı? 03 Nisan 2024 | 386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar