Seçim anketinde hangi sorular ve yöntem doğru sonucu verir? İşte şaşırtıcı örneği…

Artık “Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” üzerinden yapılan “kamuoyu araştırmaları”nın birkaçı dışında çivisi çıktı.Hele bazıları iyice zırvalamaya...

Artık “Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” üzerinden yapılan “kamuoyu araştırmaları”nın birkaçı dışında çivisi çıktı.

Hele bazıları iyice zırvalamaya başladı.

Geçen seçim öncesinde aynı manipülasyonu İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener için yapmışlar, büyük çuvalladıkları halde hiç rezil olmamışlardı.

Şimdi öyle bir rüzgâr estiriliyor ki algıyla kendi seçmenlerinin kafasında, “Tamam bitti bu iş, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 55 ile seçilecek” noktasına geldiler.

Dediğim gibi, geçmişte de yaptılar bunu. Seçim sonrasında da esen rüzgârdan yana çıkması beklenen sonucun tam tersi görününce de kafalardaki soru, “Nasıl yanee, herkes yalan mı söyledi” oldu.

Hayır Tiki Troll, yalan söylemedi, yalnızca gerçek düşüncesini sakladı. Çünkü sizlerden, estirdiğiniz baskın, faşist, yırtıcı atmosferden korktu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Al sana bir Kürt! Al sana Ortodoks bir ekonomist! 06 Haziran 2023 | 7.064 Okunma Merve Dizdar ve Nuri Bilge Ceylan’lar bize neyi anlatıyor? 03 Haziran 2023 | 3.716 Okunma İmamoğlu CHP’nin 12. katına yürürken Fatih Portakal Sözcü TV’den fitili ateşledi 01 Haziran 2023 | 6.651 Okunma Son umutlarını zavallıca Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumuna bağladılar 31 Mayıs 2023 | 5.890 Okunma Şehir efsaneleri bitti; İmamoğlu ve Yavaş’ın katkısı SIFIR 29 Mayıs 2023 | 2.079 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar