Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları

Birileri “Zıkkım içsinler, ölürlerse ölsünler” diyebilir ama devletin birinci görevi kim olursa olsun vatandaşını korumak olmalı. Zaten dediğim gibi işi bilenlere hiçbir şey olmuyor. Baktığın zaman keyifler yerinde.

Ortada bir trajedi var aslında. İnsanlar sanki bile bile ölüme atlıyorlar. Tıpkı tüm uyarılara, yapılan yayınlara rağmen hâlâ “Teröristler hesabınızı bloke etti, şu kadar para getirin” diyen polis yalanına inanan koskoca profesörler ve yazarlar olduğu gibi. Alkol tüketen halkımız da sürekli sahte içkiden ölümleri duyduğu hâlde birilerinin önerdiği ucuz fiyatlı içki şişelerini gözleri karararak üç beş kuruşa tamah ederek satın alıyorlar. Önce düşük fiyatı görünce kararan gözleri kör oluyor, sonra da ölüyorlar.

Çünkü cam silici, boya inceltici, antifriz üretimlerinde kullanılan metil alkolle üretilen sahte içkilerin kurbanı oluyorlar. Zamanında müdahale edilenler kör olarak kurtuluyorlar.

Müdahalede gecikenler ise hayatlarından oluyor.

Son 15 gün içinde pandemiden ölümleri hatırlatırcasına 47 insanın sahte içki kaynaklı ölümlerine tanık olduk. Korkunç bir durum bu. Kimbilir kaç ocak dağıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti’de “Çerkesçilik” mi yapılıyor yoksa FETÖ’cülük mü? 27 Ekim 2020 | 1.354 Okunma Küçük Prens’in kara deliği FETÖ’cü ailesi 24 Ekim 2020 | 4.083 Okunma Devletin istihbarat teşkilatları Meral Akşener’i doğrular mı? 22 Ekim 2020 | 2.688 Okunma Markar’la anılar… 20 Ekim 2020 | 625 Okunma Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 962 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar