Saadet Partisi’nin depoya kaldırılan müktesebatı ve değerleri

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (22.09.2022)''Saadet Partisi’nin depoya kaldırılan müktesebatı ve değerleri'' başlıklı yazısı.

Altılı Masa adlı ucubenin içinde onlar da var. Efsanevi liderleri Rahmetli Necmettin Erbakan’ın, kessen yan yana gelmeyeceği partiler ve isimlerle birlikte. Yedinci görünmeyen ayak da PKK’nın siyasal uzantısı HDP.

Başında Temel Karamollaoğlu ve kendine benzettiği yönetici takımı.

Ortakları, Saadet Partisi’nin müktesebatına ve değerler sistemi içindeki her kavrama, tarihî şahsiyetlere küfrederlerken seslerini duyamaz olduk.

“Vahdettin haindir, saltanatını korumak için bu milleti ateşe atmıştır!”

Tısss…

“LGBTİ şanımızdır!”

Tısss…

“İstanbul Sözleşmesi yeniden yürürlüğe girecek!”

Tısss…

“Demirtaş’a şeref madalyası takacağız!”

Tısss…

“HDP’ye bakanlık vereceğiz!”

Tısss…

Ama üst kademenin hemen altı rahatsızdır. Taban onlardan da fazla. Aralarından bazı cesur yürekler de çıkar ve kitabın ortasından konuşup Temel Karamollaoğlu’nun söylemesi gerekeni söyler:

"Birkaç kişi bir araya gelince içindeki canavarı hortlatan, Osmanlı'nın şanlı tarihine ve ecdadımıza hakaret eden. Bu toprakların değerleriyle uzaktan bile alakası olmayan mason Tunç Soyer ve hesap sorması gereken öncelikle CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir. Unutmayın! Siz bu cumhuriyetin cürufusunuz."

Yukarıdaki sözlerin sahibi Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Eyüp Sultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu’dur. Kendisi dün bu sözlerinden dolayı Temel Bey'in talimatıyla Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı tarafından görevden alındı.

Tam kendilerine “yakışanı” yaptılar.

Öyle vahim durumdalar ki o "lanetli masa"da, ne ayrılabiliyorlar ne de kalabiliyorlar. Ayrılsalar patron fatura kesecek, kalsalar tabanları...

Bunun için bir yöntem keşfettiler. Whataboutism’e (Vatebaudizm) sığınmakta buluyorlar çareyi.

Geçen yazılarımda anlatmıştım. Tekraren özet geçeyim nedir bu Whataboutism?

Kendilerini ilgilendiren bir konuyu gündeme getirdiğinizde karşınızdakinin alakasız bir konuda “Peki sen şunun hakkında neden şöyle yapmadın?” deme yöntemi. Düşünce ve tartışma ahlakıyla örtüşmeyen bir mantık yürütme sistemi ve demagoji.

Diyaloglar şöyle olur söz gelimi:

-CHP’de tecavüz vakaları çok arttı.

-Ensar Vakfını konuş sen.

-Sokak köpekleri altı ayda 17 çocuğu öldürdü, tedbir alınmalı.

-Hayvan düşmanları, sokaklarda zehirlenen köpekler için neden tek laf etmediniz?

-HDP, PKK ile ilişkisi netleşmiş, terörün siyasi uzantısı bir partidir. Muhalefet onlarla ittifak yaparak PKK’nın yolunu açmaktadır.

-Siz Çözüm Sürecini yürütürken neden görüştünüz HDP ile?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tokat Valisi elini sıkmadan geçen protestocu subaylara o gece neler dedi? 04 Ekim 2022 | 7.955 Okunma Muhalefetin “açlık oyunları” ve gerçekler… 01 Ekim 2022 | 2.742 Okunma Türkiye’nin Ege adaları tuzağına düşmeden yapması gereken iki acil operasyon 29 Eylül 2022 | 4.317 Okunma ABD’de Kemal Bey'e “Bizımla deyılsın!” derlerse… 27 Eylül 2022 | 2.760 Okunma ​Mansur Yavaş anlaşılan Kılıçdaroğlu’nun ve eski ülküdaşlarının mesajını almış 24 Eylül 2022 | 3.196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar