Putin ve Erdoğan biletini kesti, yerine gelecek isim belirlendi

Koronavirüs salgını araya girmeseydi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir araya geleceklerdi..

Bu zirve salgın iyice kontrol altına alındığında yapılacak.
Gündemin ilk sırasında da Suriye’de Şam rejiminin başındaki Beşar Esad’ın gönderilmesi var.
Rusya Devlet Akademisi Başkan Yardımcısı ve Asya Polis Teşkilatı (Asiapol) kurucusu Korgeneral Talat Enveroviç Çetin önceki günkü Avrupa’da Gündem programında “Esad’ın bileti kesildi” deyince olayı biraz daha deşeledim.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin öteden beri Beşar Esad’dan rahatsız. Putin’le el ele tutuşurken kaşı gözü oynayan, bu arada ABD ve Avrupa ile flörtleşen güvenilmez bir partner hâline geldi Esad.
Üstelik Suriye’deki durum Rusya için bitmeyen bir karın ağrısı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronalı vakaların ve vefat edenlerin kimlikleri açıklanmalı 02 Haziran 2020 | 3.225 Okunma Faik Öztrak’ın “sosyetik” vizyonu, Türkiye’yi ABD’ye pazarlayan İnönü’den ilham alır 30 Mayıs 2020 | 2.871 Okunma Gel de gurur duyma 30 Mayıs 2020 | 1.772 Okunma Kimi insanın kendiyle birlikte şeytanı da tekâmül eder 28 Mayıs 2020 | 3.602 Okunma Gates ve uluslararası finans çetesi küresel sıhhî diktatörlüğün mü peşinde? 28 Mayıs 2020 | 2.542 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar