Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor?

Geçen eylül ayında, Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen üçlü zirveye damgasını vuran konuşma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelmişti....

Geçen eylül ayında, Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen üçlü zirveye damgasını vuran konuşma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelmişti. Putin, Orta Doğu’da çatışma hâlindeki ülkelere ve tüm Müslümanlara Kur'ân-ı kerimin Al-i İmran Suresi’nin 103. âyetini hatırlatmıştı:
“Hepiniz toptan, Allah’ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın, bölünüp ayrılmayın. Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın; Hani siz birbirinize düşmandınız da Allah kalplerinizi birbirine ısındırmış ve O’nun lütfu ile kardeş oluvermiştiniz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarındayken oraya düşmekten de sizi O kurtarmıştı. Allah size âyetlerini böylece açıklıyor, ta ki doğru yola eresiniz.”
Ardından da şu çağrıda bulunmuştu:
“Sizi bölen konular arka planda olmalıdır. Manevi yakınlık ön plana çıkmalıdır. Şiddetin kabul edilmezliği konusunda Kur'ân’da âyetler var...”
Herkes heyecanla Putin’in neden Kur'ân’dan âyetler okuduğunu sorguladı.
Bir türlü birlik olamayan, çatışıp birbirini öldüren Müslümanlara bu “tebliğ”in, Rus Ortodoks bir Hıristiyan ya da KGB yetiştirmesi ateist olma ihtimali yüksek birinden gelmesi, Allah’ın Müslümanlara tokadı mıydı?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum