Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor?

Geçen eylül ayında, Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen üçlü zirveye damgasını vuran konuşma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelmişti....

Geçen eylül ayında, Ankara’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen üçlü zirveye damgasını vuran konuşma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelmişti. Putin, Orta Doğu’da çatışma hâlindeki ülkelere ve tüm Müslümanlara Kur'ân-ı kerimin Al-i İmran Suresi’nin 103. âyetini hatırlatmıştı:
“Hepiniz toptan, Allah’ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın, bölünüp ayrılmayın. Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın; Hani siz birbirinize düşmandınız da Allah kalplerinizi birbirine ısındırmış ve O’nun lütfu ile kardeş oluvermiştiniz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarındayken oraya düşmekten de sizi O kurtarmıştı. Allah size âyetlerini böylece açıklıyor, ta ki doğru yola eresiniz.”
Ardından da şu çağrıda bulunmuştu:
“Sizi bölen konular arka planda olmalıdır. Manevi yakınlık ön plana çıkmalıdır. Şiddetin kabul edilmezliği konusunda Kur'ân’da âyetler var...”
Herkes heyecanla Putin’in neden Kur'ân’dan âyetler okuduğunu sorguladı.
Bir türlü birlik olamayan, çatışıp birbirini öldüren Müslümanlara bu “tebliğ”in, Rus Ortodoks bir Hıristiyan ya da KGB yetiştirmesi ateist olma ihtimali yüksek birinden gelmesi, Allah’ın Müslümanlara tokadı mıydı?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal bey gidiyor anladık da yerine kim gelecek? 19 Eylül 2020 | 6.450 Okunma Bir FETÖ cinayeti sessizce, tereyağından kıl çeker gibi kapatıldı? 17 Eylül 2020 | 6.826 Okunma Doktor Zelenko’yu tanıyalım ve COVID-19’daki büyük oyunu görelim 15 Eylül 2020 | 9.959 Okunma FETÖ’cüler TSK’ya yeniden sızabilir mi? 12 Eylül 2020 | 2.752 Okunma Çok şakacısınız Cavit Bey, demek Erdoğan’a yakınsınız? 12 Eylül 2020 | 4.301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum