Nush ile uslanmayanın...

Einstein’ın lafıdır:“Sorunlarımızı, onlara sebep olan düşünce tarzımızı kullanarak çözemeyiz.”Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yönetim bu sözü belki işitmiştir...

Einstein’ın lafıdır:
“Sorunlarımızı, onlara sebep olan düşünce tarzımızı kullanarak çözemeyiz.”
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yönetim bu sözü belki işitmiştir bilemiyorum ama PKK denilen barbar örgüte, hendek kazıp çözüm sürecini ellerinin tersiyle ittikleri andan itibaren 40 yıldır görülmeyen en sert ve ölümcül darbeleri indirmeye başladı.
Erdoğan ve hükûmet on yıllardır dili ve kültürü yok sayılıp aşağılanan Kürt halkının kendisine oy veren kesimlerinde bile var olan “PKK ile görüşülsün, barış olsun” talebini reddetmedi ve büyük bir siyasi yükün altına girdi. Silah bırakılması şartıyla siyasi alanın açılmasıydı sürecin ana ilkesi.
Ama bu barbar ve emperyalizmin uşağı örgüt ile yöneticileri ABD’den Suriye’nin kuzeyinde bir devlet sözü alınca, süreci sabote edip hendek kazarak sözümona büyük bir “halk ayaklanması” çıkarmayı planladılar.  
Sonrasını biliyorsunuz, 5000 kadarı o hendeklere gömüldü.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.028 Okunma Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak 10 Ekim 2019 | 3.770 Okunma Fırat’ın doğusu öncesi petrol suikastına hazır mıyız? 08 Ekim 2019 | 5.346 Okunma İzin 24 Eylül 2019 | 457 Okunma Batıcılaşma paçozluğunun “komedyen”deki tezahürü 21 Eylül 2019 | 3.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar