Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (14.05.2022)''Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız'' başlıklı yazısı.

Aşağıda Yargıtay’ın ince bir hukuki mühendislik örneğiyle ve 5’e 5 kararla yırtmasını sağladığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya paylaşımları var. Zaten terörü övme, Anayasal bir suç olan devleti aşağılama, tahkir ve tezyiften “ifade özgürlüğünü kullandığı” gerekçesiyle aklandı.

Anayasal koruma altındaki Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Tayyip Erdoğan hakkındaki hakaretlerinden de cezaevinde yatmayacak bir ceza miktarıyla kurtarıldı. Cumhurbaşkanı’nın Başbakanlığı dönemine ait paylaşımları ise kamu görevlisine hakaret kapsamına alındı.

CANAN HANIMI, MUHALEFETİ VE “İKTİDAR”I KUTLARIM

Öncelikle CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu elde ettiği bu HUKUK ZAFERİ nedeniyle kutluyorum. Mahkemelerdeki duruşmaları hukukçu olan cübbeli 50 milletvekiliyle izleyen, Türkiye’nin mütareke yıllarındaki halinden hiç de farklı durumda olmadığını bize hatırlatarak duruşmalarda hazır ve nazır bulunan AB temsilcileriyle Batı ülkelerinin büyükelçilerini, konsoloslarını da tebrik ederim.

Bu arada duruşmalara Cumhurbaşkanı ve 15 Temmuz Şehitleri aileleri adına katılan müdahil üç beş avukatı, ülkesini müstemleke yapmaya kararlı muhalif milletvekilleri, mütareke medyası mensupları karşısında yapayalnız bırakan “İKTİDARI”, muktedir olmak yerine liderine diktatör diyenlere bu sahayı teslim ettikleri için kutlarım!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok! 21 Mayıs 2022 | 1.497 Okunma Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz? 19 Mayıs 2022 | 1.201 Okunma Hayvancılık çıkmazında TÜSİAD’ın rolü 17 Mayıs 2022 | 1.579 Okunma Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız 14 Mayıs 2022 | 2.530 Okunma Üçüncü İTTİFAK yolda, adı bile belli… 12 Mayıs 2022 | 6.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar