Müsilaj’ın üç faili var; fabrikalar da Bakanlık ve İBB de üzerine düşeni yapmalı

Fabrika sahibini özendirmeli, denetlemeli, takip etmeli ve en sonunda yaptırıma başvurmalı

Burada size Müsilaj denen illetin gerçek sebebini tek tek anlatacağım ve buna yol açan gelişmelerin sorumlularını size hiç yan yollara sapmadan doğrudan söyleyeceğim. Herkes kendine düşen payı alsın ve gereğini yerine getirsin.
 
OLAYLAR
 
1-Marmara Denizi, iki tarafı Boğazlarla daraltılmış dünyanın en küçük ve sıkışmış denizi. Marmara’ya iki akıntı geliyor. Biri Karadeniz’den, diğeri Akdeniz’den. Karadeniz’den gelen 100 yıl öncesinde temizdi ve soğuktu ama Tuna, Don, Dinyeper’den gelen korkunç kimyasal atıklarla çok kirlendi ve ısındı. Balon balıklarından belli, Akdeniz zaten ısındı. Her iki denizden Marmara’ya gelen akıntılar dolayısıyla bu küçük denizin tüm ısı dengesini değiştirdi. Bu yüzden kışın Marmara’nın altı 15 derece, üstü 10 derece olabiliyor. Oysa bu durum tüm denizlerde tam tersidir. Üstü sıcak, altı soğuktur.
Sonuçta Marmara Denizi'nin sıcaklığı 100 yıl öncesine göre tam 2,5 derece arttı.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afganistan izlenimleri ve Hükûmetin Afgan göçüne karşı alması gereken tutum 29 Temmuz 2021 | 977 Okunma BDDK’ya çağrı; Türkiye tek bir derecelendirme kuruluşuyla itibar kaybetmemeli 27 Temmuz 2021 | 273 Okunma Kuvayımilliye İmamı Kemal Kılıçdaroğlu 27 Temmuz 2021 | 1.323 Okunma Fon destekli medya fahişeliği ve borusunu öttüren ABD 24 Temmuz 2021 | 4.223 Okunma Ailenin adı yok mu? Bayramın hatırlattıkları ve çarpıcı bir eser 22 Temmuz 2021 | 542 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar