Muharrem İnce, bu gidişle kendisinin ve partisinin siyasi intiharını hazırlar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin büyük resmi yine göremediğini, yine bir takım gıllıgışlı entrikalarla tufaya getirileceğini anlayamadığını gözlemliyorum son günlerde.Ona...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin büyük resmi yine göremediğini, yine bir takım gıllıgışlı entrikalarla tufaya getirileceğini anlayamadığını gözlemliyorum son günlerde.

Ona inanıp peşine takılan, umut bağlayan hatırı sayılır genç bir kitle dâhil, seçimden çekilmesine rağmen oy veren yüzbinlerce insan beklentilerini açık açık dile getirirken, o küçük hesapların peşinde, eline tutuşturulacak küçük bir “bonus” la yetineceğine dair işaretler vermekte.

Bunları neden yazdığımı az çok tahmin edebiliyorsunuzdur da hatırlatayım.

Muharrem İnce geçen gün İBB Başkanı, gölge CHP Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü malum. CHP adına bir açıklama yapan Gökhan Günaydın “Bu görüşmeden ve herhangi bir belediye başkanlığı sözü verildiğine ilişkin bir bilgim yok. Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Dolayısıyla bir görüşme olması olağandır. Ancak, orada herhangi bir il büyükşehir belediye başkanlığı konusu geçemez, geçmemiştir. Mesele PM'nin görev ve yetki alanındadır” dedi.

Açıklamayı dikkatle okuyun, Gökhan Günaydın emin değil, açık kapı bırakıyor.

Bilgim yok…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Farkın en az yüzde 5 olması için sahalarda görmek istediğim kişi… 29 Şubat 2024 | 5.336 Okunma İmamoğlu’nun dört korkusu ve yarıştan çekilme seçeneği… 27 Şubat 2024 | 6.357 Okunma Fatih Erbakan gizli hayalini bu yerel seçim kurgusuyla gerçekleştirebilir mi? 24 Şubat 2024 | 3.374 Okunma İETT-Özgür Karabat/ İSKİ-Ergun Göknel; başrolde yine bir kadın… 22 Şubat 2024 | 3.956 Okunma Sokmak… 20 Şubat 2024 | 5.477 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar