“Mevcut rejim” meğer neymiş?

Habertürk yazarı ve televizyon yorumcusu Nagehan Alçı önceki gün “'Mevcut rejim isterse CHP’yi kapatabilecek güce sahip mi?' başlıklı bir makale yazdı, yer yerinden oynadı.Başlıktaki sorusuna da yazının...

Habertürk yazarı ve televizyon yorumcusu Nagehan Alçı önceki gün “'Mevcut rejim isterse CHP’yi kapatabilecek güce sahip mi?' başlıklı bir makale yazdı, yer yerinden oynadı.

Başlıktaki sorusuna da yazının içinde cevap verdi:

Maalesef eğer bugünkü rejim kafaya koyarsa CHP’yi PKK ile iş birliği gibi bir gerekçe göstererek kapatır ve ulusalcı olmayan CHP ileri gelenlerini de tutuklayabilir. Mevcut rejimde bu güç potansiyeli var.

Nagehan Kapatırsa toplumdan ne tepki gelir? Mesela isyan çıkabilir mi, ayaklanma çıkabilir mi? Mesela milyonlarca kişi toplanıp yürüyüş yapabilir mi” sorusunu da yöneltiyor yazısında ve yine aynı şekilde cevaplıyor:

Eğer bir CHP yöneticisi “Buna güçleri yetmez, hadi gelin görelim” derse üzülerek söylemeliyim ki bu sadece hamaset edebiyatı olur. CHP teşkilatları elbette protesto edecektir ama bu protesto rahatlıkla bertaraf edilebilir. Unutmayalım, şu anki rejim 2017’den 5 kat daha bütünleşik ve organize.

Nagehan ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı’yı epey eskiden beri tanırım, birlikte...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faiz-enflasyon sarmalı ve iktidara tutulacak hakikat aynası 25 Kasım 2021 | 2.072 Okunma ABD, Türkiye’ye “demokrasi” getirmeye TÜRK parasına saldırarak başladı 25 Kasım 2021 | 1.101 Okunma Hava döndü, faiz çakalları kaybedecek, Türkiye kazanacak 23 Kasım 2021 | 7.355 Okunma Helallik ‘Kulüp’ünün ‘Aziz’leri ve yine o malum senarist 20 Kasım 2021 | 2.161 Okunma “Mevcut rejim” meğer neymiş? 18 Kasım 2021 | 4.476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar