Meral Akşener’e Yardımcısı Hasan Seymen üzerinden Yeniçağ operasyonu

Konuyu bir hatırlayalım... Önce İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in, 2013 yılında Başkanlık Sistemi ve Anayasa değişikliği tartışmaları sırasında söylediği “Çerkeslere Cumhuriyet tarihi boyunca asimilasyon uygulanmıştır” lafı dolaşıma sokuldu.

Oysa Hasan Seymen o sırada Kafkas Dernekleri Federasyonu KAFFED’in Genel Başkan Yardımcısıydı. İYİ Parti ise Meral Akşener’in portakalında vitamin bile değildi.
Büyük bir linç başladı sosyal medyada.
Başını da Genel Başkan Meral Akşener ile iktidar kavgasına girişen ve partideki görevlerinden istifa ederek sadece milletvekili sıfatıyla İYİ Parti’de kalan Ümit Özdağ çekiyordu.
Buna şaşırmadık, kendisini Suriyeliler üzerinden yürüttüğü ırkçı kampanyalardan da biliyor, tanıyoruz.
 YENİÇAĞ DEVREYE GİRİYOR
 
Hasan Seymen altı yıl evvelki sözleri nedeniyle sosyal medyada lince uğramasına aldırmadı. Zaten Genel Başkan Meral Akşener’den de en ufak bir tepki gelmemişti. Lâkin geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve Divan Kâtip Üyesi İsmail Ok kendisini istifaya çağırınca bir şeyler olmaya başladığını sezinledi. Gerçi onu da önemsemedi, zira sonuçta Balıkesir’de kendisini ciddi bir rakip olarak gördüğü ortadaydı. Ama bitmedi. Bu kez Muğla Milletvekili, Kurucular Kurulu ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun ortaya çıkıp, Yeniçağ gazetesinde yayınlanan bir demeç verdi ve Seymen’den 2013’teki sözlerinden dolayı özür dileyip istifa etmesini istedi.
Peki, bu ırkçı yaklaşımın temelinde ne vardı? Akşener sessiz kalmaktaydı da İYİ Parti Milletvekili olan Ahmet Çelik’in sahibi olduğu Yeniçağ gazetesi ne yapmak istiyordu?
.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devletin istihbarat teşkilatları Meral Akşener’i doğrular mı? 22 Ekim 2020 | 2.423 Okunma Markar’la anılar… 20 Ekim 2020 | 605 Okunma Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 959 Okunma AYM; toplantı saat 17.00’de, tweet 20.00’den sonra 17 Ekim 2020 | 1.403 Okunma Engin Yıldırım’ın “ışıklı” darbe iması AYM’deki hangi hesabı bozdu? 15 Ekim 2020 | 4.943 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar