Meral Akşener’e Yardımcısı Hasan Seymen üzerinden Yeniçağ operasyonu

Konuyu bir hatırlayalım... Önce İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in, 2013 yılında Başkanlık Sistemi ve Anayasa değişikliği tartışmaları sırasında söylediği “Çerkeslere Cumhuriyet tarihi boyunca asimilasyon uygulanmıştır” lafı dolaşıma sokuldu.

Oysa Hasan Seymen o sırada Kafkas Dernekleri Federasyonu KAFFED’in Genel Başkan Yardımcısıydı. İYİ Parti ise Meral Akşener’in portakalında vitamin bile değildi.
Büyük bir linç başladı sosyal medyada.
Başını da Genel Başkan Meral Akşener ile iktidar kavgasına girişen ve partideki görevlerinden istifa ederek sadece milletvekili sıfatıyla İYİ Parti’de kalan Ümit Özdağ çekiyordu.
Buna şaşırmadık, kendisini Suriyeliler üzerinden yürüttüğü ırkçı kampanyalardan da biliyor, tanıyoruz.
 YENİÇAĞ DEVREYE GİRİYOR
 
Hasan Seymen altı yıl evvelki sözleri nedeniyle sosyal medyada lince uğramasına aldırmadı. Zaten Genel Başkan Meral Akşener’den de en ufak bir tepki gelmemişti. Lâkin geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve Divan Kâtip Üyesi İsmail Ok kendisini istifaya çağırınca bir şeyler olmaya başladığını sezinledi. Gerçi onu da önemsemedi, zira sonuçta Balıkesir’de kendisini ciddi bir rakip olarak gördüğü ortadaydı. Ama bitmedi. Bu kez Muğla Milletvekili, Kurucular Kurulu ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun ortaya çıkıp, Yeniçağ gazetesinde yayınlanan bir demeç verdi ve Seymen’den 2013’teki sözlerinden dolayı özür dileyip istifa etmesini istedi.
Peki, bu ırkçı yaklaşımın temelinde ne vardı? Akşener sessiz kalmaktaydı da İYİ Parti Milletvekili olan Ahmet Çelik’in sahibi olduğu Yeniçağ gazetesi ne yapmak istiyordu?
.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saray’dan atlayan çıplak genç ve bataklığa çekilen ülkemiz 21 Kasım 2019 | 5.475 Okunma Kasabın bıçağını yalayan inekler gibi 19 Kasım 2019 | 5.460 Okunma Ahmet… Bir oksimoron... 16 Kasım 2019 | 6.196 Okunma Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 8.232 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.606 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar