Mazbatayı alsa da şaibeyi kaldıracak adımı İmamoğlu atabilir

Türkiye Gazetesi yazarlarından Fuat Uğur, Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunarak seçimin yenilenmesinin gerekliliğini yazdı. Uğur, hileli ve şaibeli bir seçim olarak tarihe geçecek bir seçimin belediye başkanı olarak anılmanın İmamoğlu'nu rahatsız edeceğini ve saibeli seçimin iptal edilmesini en çok İmamoğlu'nun istemesi gerektiğini kaleme aldı. İşte o yazı...

Nasıl mı?
Lafı hiç dolandırmadan söylüyorum.
Ekrem İmamoğlu, diğer vahim delilleri bir kenara bırakalım, rakip aday ile aralarındaki farkın 17 bin azalmasının bile seçimi sakatlayan başat faktör olduğunu kabul edip “Ortada böyle bir usulsüzlük, rakip adayın ve ona oy verenlerin kafasında şüphe varsa ben kendimi, seçimin galibi sayamam. SEÇİMLERİN YENİLENMESİNİ asıl ben talep ediyorum” açıklamasını yaptığı takdirde tarihe geçer ve bu şaibeyle ne kendisinin ne de partisinin hiçbir ilgisinin olmadığını ispat eder.
Gaz vermek ya da oyuna getirmek için değil, samimi bir tavsiye olarak dillendiriyorum bunu.
Tarih böyle zamanlarda, böyle adımlar atılarak yazılır. Ekrem İmamoğlu daha fazla didişmektense bu açıklamayı yaparak, yenilenecek seçime de büyük bir avantajla girer. Hem kendisi, hem de partisinin itibarını artırır.
Seçimin bittiği saatten başlayarak izlediği “Mazbatamı isterim” söylemi etrafında şekillenen taktik, en azından halkın yarısının gözünde sevimsiz ve itici bulundu. Bu satırlar yazıldığında kendisinin mazbatayı almak üzere İl Seçim Kuruluna gideceği haberleri geliyordu. Nihayet kavuşacak ona.
Ama dediğim gibi, bu seçim, hileli ve şaibeli bir seçim olarak tarihe geçecek. Ekrem İmamoğlu da böyle bir seçimin Belediye Başkanı olarak anılacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye Millî Ordusu neden çıldırtıyor? 22 Ekim 2019 | 4.715 Okunma Türkiye’nin tezlerini dünyaya Trump anlattı 19 Ekim 2019 | 3.620 Okunma Figaro’nun düğünü-Mehmetçiğin düğünü 17 Ekim 2019 | 364 Okunma Tartışmalı marş 17 Ekim 2019 | 4.638 Okunma Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 13.073 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum