Mansur Yavaş PKK’yı neden kınamaz?

Bundan dört yıl önce İzmir Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu adlı ülkücü genç, PKK’lı teröristler tarafından katledildi.İki hafta önce 20 Şubat...

Bundan dört yıl önce İzmir Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu adlı ülkücü genç, PKK’lı teröristler tarafından katledildi.
İki hafta önce 20 Şubat tarihinde mezarı başında anma töreni vardı. Biz de rahmetli Fırat Çakıroğlu’nu andık. Katleden PKK’yı lanetledik bir kez daha. Arslan gibi delikanlıydı. Yiğit bir annenin, yiğit bir evladıydı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş da ülkücü tabana seslenmek gereği duymuş olmalı ki Fırat Çakıroğlu’nu andı Twitter hesabından:
“Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” diye başlayıp “Mekânı cennet olsun” diye biten bir metin.
Çok güzel ama çok önemli bir eksiklik vardı bu paylaşımda.
Fırat neden şehit oldu? Onu kim katletti?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu da Türkiye’nin Mandacılık Haritası 21 Mart 2019 | 5.410 Okunma Yargıda Kemalist metastaz ve Eren Erdem lobisi 19 Mart 2019 | 5.902 Okunma Cami saldırısı ile ezan protestosu arasındaki ince sınır 16 Mart 2019 | 5.309 Okunma Manavdan hıyar mı seçiyoruz, Ankara’ya başkan mı? 14 Mart 2019 | 6.218 Okunma Meral Akşener; Yurtta yalan, dünyada yalan… 12 Mart 2019 | 8.288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar