Mansur Yavaş PKK’yı neden kınamaz?

Bundan dört yıl önce İzmir Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu adlı ülkücü genç, PKK’lı teröristler tarafından katledildi.İki hafta önce 20 Şubat...

Bundan dört yıl önce İzmir Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu adlı ülkücü genç, PKK’lı teröristler tarafından katledildi.
İki hafta önce 20 Şubat tarihinde mezarı başında anma töreni vardı. Biz de rahmetli Fırat Çakıroğlu’nu andık. Katleden PKK’yı lanetledik bir kez daha. Arslan gibi delikanlıydı. Yiğit bir annenin, yiğit bir evladıydı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş da ülkücü tabana seslenmek gereği duymuş olmalı ki Fırat Çakıroğlu’nu andı Twitter hesabından:
“Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” diye başlayıp “Mekânı cennet olsun” diye biten bir metin.
Çok güzel ama çok önemli bir eksiklik vardı bu paylaşımda.
Fırat neden şehit oldu? Onu kim katletti?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener’e “namussuz” diyenler neden onunla ittifak yapar? 21 Mayıs 2019 | 6.917 Okunma Bir mazlum halkın insanlığın vicdanına arz-ı hâli; Elveda Çerkesya 21 Mayıs 2019 | 260 Okunma Hallowen Kabağı böyle patlatılacak 18 Mayıs 2019 | 1.988 Okunma İhanetin ilk evresi hırsızlıktı 16 Mayıs 2019 | 2.624 Okunma Banka soyanları anarak hırsızlığı kutsadılar 14 Mayıs 2019 | 2.761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar