​Mansur Yavaş anlaşılan Kılıçdaroğlu’nun ve eski ülküdaşlarının mesajını almış

Turkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (24.09.2022)​''Mansur Yavaş anlaşılan Kılıçdaroğlu’nun ve eski ülküdaşlarının mesajını almış'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önündeki bariyerleri teker teker temizliyor.

İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı dâhil, partisinin başına geçtiğinden bu yana katıldığı tüm seçimleri kaybeden ve öyle anlaşılıyor ki iyice hırs yapan Kemal Kılıçdaroğlu, kamuoyu araştırma şirketlerinin de gazıyla ilk kez bu kadar seçim kazanmaya yakın olduğunu hissetti. Altılı Masa’daki büyük ortağı Meral Akşener’in kanca attığı iki belediye başkanından ilkini (Ekrem İmamoğlu) ekarte ettikten sonra ikincisini de başarmış görünüyor. Aşağıda Mansur Yavaş’ın Twitter hesabından yaptığı bu paylaşım üzerine pek çok kişi “Tamam oldu bu iş, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı” dedi.

Ben böyle bir açıklamayı bekliyordum.

Bu köşeyi okuyanlar, Mansur Yavaş ile ilgili tüm gelişmeleri doğrudan ve kaynağından öğrendiği için hemen anlayacaklardır ne demek istediğimi. Anlamayanlara da aşağıda linki olan geçen haftaki yazımı(*) okumalarını öneriyorum.

Çünkü o yazımda Kemal Bey'e çok yakın bir isim ile Mansur Yavaş’ın eski ülküdaşlarından oluşan ağabeyler takımının geçen pazar günü dar bir toplantı yapıp kendisine “ADAY OLMA” mesajını ileteceklerini söylemiştim. Üstelik o mesajda “Aday olmayacağını ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyeceğini” deklare etmesi de kendisine tavsiye edilmişti. Bu toplantıyı yapanlar aslında Mansur Bey'in kadim dostları. Onun üzülmesini ve zarar görmesini istemediklerinin altını defaatle çizdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Kılıçdaroğlu’na eski bir meslektaşından dost tavsiyesi 06 Ekim 2022 | 3.175 Okunma TSK’dan ihraç dahil, sorumlulukları oranında ceza alacaklar 05 Ekim 2022 | 4.658 Okunma Tokat Valisi elini sıkmadan geçen protestocu subaylara o gece neler dedi? 04 Ekim 2022 | 9.337 Okunma Muhalefetin “açlık oyunları” ve gerçekler… 01 Ekim 2022 | 2.785 Okunma Türkiye’nin Ege adaları tuzağına düşmeden yapması gereken iki acil operasyon 29 Eylül 2022 | 4.340 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar