“Külliye, bir sorunumuz var!”

Sabah gazetesinden Ferhat Ünlü, 3 Ekim 2016 tarihinde yazmıştı o haberi.

Başlığı “Kamikaze hâkimin skandal FETÖ kararı” olan habere göre, Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral, ByLock aplikasyonu ile yazıştığı belirlenen bir şüpheliyle ilgili iddianameyi reddetmekle kalmamış “FETÖ’nün terör örgütü olarak kabul edilebilmesi için Birleşmiş Milletler Daimi Konseyi ve Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı olmalıdır” diyerek, Yargıtay’ın “FETÖ bir terör örgütüdür” kararını yok saymıştı.
Evet, dün gündemi sarsan haber bu kararı veren Hâkim Ahmet Turan Oral’ın Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay üyeliğine atandığıyla ilgiliydi. Önce isim benzerliğidir filan dendi ama sonra anlaşıldı ki hakikaten oymuş.
Sabah gazetesinin “Yargı camiasında olay” diye duyurduğu haberin ardından Stratejist Abdullah Çiftçi aynı Hâkim’in 15 Temmuz gecesi Kayseri’den kalkıp 2 özel kuvvet taburunu Ankara’ya götürmek için Hatay’a, C-130 tipi askerî kargo uçağı ile gelen biri yüzbaşı 6 askere de beraat kararı verdiğini yazdı.
Sosyal medyada eleştiriler doğal olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e gitti, çünkü kendisi aynı zamanda HSK’nın başkanı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsten ölen ve ölecek İstanbullunun sorumlusu sensin!.. 04 Nisan 2020 | 7.238 Okunma Otel mi yiyelim, uçak ve otomobil mi yoksa buzdolabı mı? 02 Nisan 2020 | 5.073 Okunma Kara Kutu’nun İBB’deki çömezinden beklenen hareket 31 Mart 2020 | 4.041 Okunma BND takipte, MİT de takip ediyor mu? 31 Mart 2020 | 2.681 Okunma Enseyi karartmayalım, iyi haberin ucu göründü 31 Mart 2020 | 7.650 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum