“Külliye, bir sorunumuz var!”

Sabah gazetesinden Ferhat Ünlü, 3 Ekim 2016 tarihinde yazmıştı o haberi.

Başlığı “Kamikaze hâkimin skandal FETÖ kararı” olan habere göre, Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral, ByLock aplikasyonu ile yazıştığı belirlenen bir şüpheliyle ilgili iddianameyi reddetmekle kalmamış “FETÖ’nün terör örgütü olarak kabul edilebilmesi için Birleşmiş Milletler Daimi Konseyi ve Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı olmalıdır” diyerek, Yargıtay’ın “FETÖ bir terör örgütüdür” kararını yok saymıştı.
Evet, dün gündemi sarsan haber bu kararı veren Hâkim Ahmet Turan Oral’ın Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay üyeliğine atandığıyla ilgiliydi. Önce isim benzerliğidir filan dendi ama sonra anlaşıldı ki hakikaten oymuş.
Sabah gazetesinin “Yargı camiasında olay” diye duyurduğu haberin ardından Stratejist Abdullah Çiftçi aynı Hâkim’in 15 Temmuz gecesi Kayseri’den kalkıp 2 özel kuvvet taburunu Ankara’ya götürmek için Hatay’a, C-130 tipi askerî kargo uçağı ile gelen biri yüzbaşı 6 askere de beraat kararı verdiğini yazdı.
Sosyal medyada eleştiriler doğal olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e gitti, çünkü kendisi aynı zamanda HSK’nın başkanı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye Millî Ordusu neden çıldırtıyor? 22 Ekim 2019 | 4.709 Okunma Türkiye’nin tezlerini dünyaya Trump anlattı 19 Ekim 2019 | 3.620 Okunma Figaro’nun düğünü-Mehmetçiğin düğünü 17 Ekim 2019 | 364 Okunma Tartışmalı marş 17 Ekim 2019 | 4.638 Okunma Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 13.072 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum