Kızılcık Şerbeti dizisi; dindarlara ince kıyım operasyon ve RTÜK cezası…

Show TV’de yayınlanan diziyi ilk bölümünden itibaren izliyorum.Dindar ve seküler iki ailenin bir evlilikle ortaya çıkan çatışmalarını, anlaşmazlıklarını, aşkları, entrikaları...

Show TV’de yayınlanan diziyi ilk bölümünden itibaren izliyorum.

Dindar ve seküler iki ailenin bir evlilikle ortaya çıkan çatışmalarını, anlaşmazlıklarını, aşkları, entrikaları, kötülükleri, iyilikleri ve olumsuzlukları anlatmayı amaçlayan bir proje olarak başlamış.

Senarist Melis Civelek ile Gold film ekibi güçlü bir dramatizasyon ve olay örgüsüyle buna cesaret ederek bence büyük bir tabuyu sarstılar.

Dizi, dindar ve zengin Ünal ailesinin oğlu Fatih ile seküler ve hali vakti hayli yerinde olan Arslan ailesinin kızı Doğa’nın büyük bir aşkla birbirlerine bağlanması, üstelik Doğa’nın hamile kalıp alelacele evlenerek kocasının evine yerleşmesiyle başlıyor.

Doğa’nın annesi Kıvılcım Hanım mağazalarda karşılaştığı tesettürlü kadınlara “Bunlar da her yerde” diye sataşacak kadar sekter bir laikçi, Fatih’in annesi Pembe Hanım da kocasını korku sopası gibi göstererek evinde her istediğini yaptıran, tesettürlü, gelenekçi, entrikacı ve tabii dindar bir kadın.

Her iki tarafın da kocaları, eski kocaları, babaları, anneleri, anneanneleri, kardeşleri, kız kardeşleri ve tanıdıkları var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merve Dizdar ve Nuri Bilge Ceylan’lar bize neyi anlatıyor? 03 Haziran 2023 | 2.325 Okunma İmamoğlu CHP’nin 12. katına yürürken Fatih Portakal Sözcü TV’den fitili ateşledi 01 Haziran 2023 | 6.612 Okunma Son umutlarını zavallıca Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumuna bağladılar 31 Mayıs 2023 | 5.853 Okunma Şehir efsaneleri bitti; İmamoğlu ve Yavaş’ın katkısı SIFIR 29 Mayıs 2023 | 2.076 Okunma Bugün artık yarındır! 28 Mayıs 2023 | 1.601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar