Kim “Topal Ördek” olmayı ister?

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ortadaki şaibeli durum yok sayılsa bile Binali Yıldırım, bu kadar çok olumsuz parametrenin varlığına rağmen büyük başarı göstermiştir.Ekonomik...

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Ortadaki şaibeli durum yok sayılsa bile Binali Yıldırım, bu kadar çok olumsuz parametrenin varlığına rağmen büyük başarı göstermiştir.
Ekonomik sıkıntılar, ilçe adaylarının seçiminde yapılan yanlışlıklar, hemşehricilik, kimi yerel yöneticilerdeki lüks ve şatafat, halkla temasın azalması, kibir ve muhtarlık seçimleri için göç gibi nedenleri söz konusu olumsuzluklar arasında sıralayabiliriz.
Bu da sandığa gitmeyen yüzde 8-9 civarında seçmen kitlesi olarak yansıdı seçim sonuçlarına İstanbul’da. En az yüzde 6-7’si AK Parti seçmeni.
Öyle anlaşılıyor ki Binali Yıldırım yüzde 55 bile alabilirmiş.
Aynı zamanda karşısındaki plastik makyajlı şahsın başarısızlığıdır bu sonuç. Çünkü yalnızca geçersiz oyların yeniden sayımında bile aradaki fark 15 bin azalmışsa ve bu azalışın sebebinin HIRSIZLIK, HİLE olduğu dikkate alınırsa, kendisinin ortadaki şaibeli sonucun galibi olarak karşımıza dikilebilmesi akıl ile izah edilebilir durum olarak görünmüyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz 20 Ağustos 2019 | 14 Okunma Mekânın sahibi geri geldi, bebeleri pistten alalım 17 Ağustos 2019 | 3.860 Okunma O bildiriyi CHP ve İP nasıl oldu da imzaladı? 15 Ağustos 2019 | 3.574 Okunma Elektrikli traktör 13 Ağustos 2019 | 2.971 Okunma Para veren altın bulsun 10 Ağustos 2019 | 2.571 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar