Kim “Topal Ördek” olmayı ister?

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ortadaki şaibeli durum yok sayılsa bile Binali Yıldırım, bu kadar çok olumsuz parametrenin varlığına rağmen büyük başarı göstermiştir.Ekonomik...

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Ortadaki şaibeli durum yok sayılsa bile Binali Yıldırım, bu kadar çok olumsuz parametrenin varlığına rağmen büyük başarı göstermiştir.
Ekonomik sıkıntılar, ilçe adaylarının seçiminde yapılan yanlışlıklar, hemşehricilik, kimi yerel yöneticilerdeki lüks ve şatafat, halkla temasın azalması, kibir ve muhtarlık seçimleri için göç gibi nedenleri söz konusu olumsuzluklar arasında sıralayabiliriz.
Bu da sandığa gitmeyen yüzde 8-9 civarında seçmen kitlesi olarak yansıdı seçim sonuçlarına İstanbul’da. En az yüzde 6-7’si AK Parti seçmeni.
Öyle anlaşılıyor ki Binali Yıldırım yüzde 55 bile alabilirmiş.
Aynı zamanda karşısındaki plastik makyajlı şahsın başarısızlığıdır bu sonuç. Çünkü yalnızca geçersiz oyların yeniden sayımında bile aradaki fark 15 bin azalmışsa ve bu azalışın sebebinin HIRSIZLIK, HİLE olduğu dikkate alınırsa, kendisinin ortadaki şaibeli sonucun galibi olarak karşımıza dikilebilmesi akıl ile izah edilebilir durum olarak görünmüyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu bir güvenlik sorunu hâline mi geliyor? 20 Nisan 2019 | 2.687 Okunma Sırıtanlar ve sırtlanlar… 20 Nisan 2019 | 524 Okunma Mazbatayı alsa da şaibeyi kaldıracak adımı İmamoğlu atabilir 18 Nisan 2019 | 3.127 Okunma Seçimi mundar eden organize kötülük ve bir Amigo 16 Nisan 2019 | 2.195 Okunma Kim “Topal Ördek” olmayı ister? 13 Nisan 2019 | 1.917 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar