Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa bildirisini düzeltmesi için gönderdiği Büyükelçi

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (31.03.2022)''Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa bildirisini düzeltmesi için gönderdiği Büyükelçi'' başlıklı yazısı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gün sosyal medyada bir paylaşımda bulundu ve bombayı âdeta orta yere bıraktı.

Paylaşımında yaptığı konuşmadan bir video da yayınlayan ve orada “İlk altılı masa toplantısından sonra, sen beraber oluşturduğunuz, o hepinizin tutanak altına almaya çalıştığı bildiriyi, hangi büyükelçiliğe düzelttirmeye gönderdin? Biraz edebin varsa bunu açıkla” diyen Soylu, altında da o gizem dolu soruyu yöneltti:

“Sevgili Kılıçdaroğlu; Altılı Masa toplantısından sonra 'bir büyükelçini' bir başka büyükelçiye metni düzeltmek için gönderdin.

Problem 1: Bu iki büyükelçiden hangisi satış yaptı?

Problem 2: Kime sattı?

Grup Toplantısını bekledik. Cevap gelmedi...”

Cevap gelmedi gerçekten de. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Soylu’nun Altılı Masa’nın “Temsil ettiğiniz tabana biraz olsun saygınız varsa” diyerek seslendiği diğer bileşenlerinden de çıt çıkmadı. Millet İttifakı yine “Omerta”ya, yani “Sessizlik Yemini”ne sığındı.

Tabii İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da başka bir ses çıkmadı. O da “Ben lafımı söyledim, muhatapları belli, açıklamazlarsa kendileri bilir” duruşunda.

Açıklamazlarsa aslında büyük bir skandala imza atılmış ve bu iddiayı kabul etmiş olurlar. Çünkü bu sessizlik, muhalefet partilerinin iradelerini ve yularlarını bir başka ülkeye teslim ettiklerinin tescili anlamını taşır

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Temeli Nazilerle atılan NATO’ya ne kadar güvenebiliriz? 30 Haziran 2022 | 2.420 Okunma Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir 28 Haziran 2022 | 1.847 Okunma İzin... 21 Haziran 2022 | 615 Okunma Millî Eğitim’de sessiz bir devrim; Matematik ve Tabiat Okulları 16 Haziran 2022 | 4.140 Okunma Zelenskiy ya da Guaido’luğa özenenler! İşte böyle kullanıp satarlar! 14 Haziran 2022 | 2.373 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar