Kılıçdaroğlu Pensilvanya ile telefon görüşmelerini kabul mü etti?

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur’un bugünkü (18.01.2022) ‘’Kılıçdaroğlu Pensilvanya ile telefon görüşmelerini kabul mü etti?’’ başlıklı yazısı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemi değiştirmek ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı yolunda giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu yıpratmak için bu iddiayı ortaya attığını söylüyor muhalif medya ve siyasetçiler. Oysa Bakan Soylu bu bilgiyi daha önce de açıklamış ve ama cevap alamamıştı Kılıçdaroğlu’ndan. İkincisi Soylu bu açıklamayı CHP liderinin “Bizim ve 100 belediye başkanımızın telefonları dinleniyor” demesi üzerine yapmış ve “Dinleseydik, 15 Temmuz’dan önce senin bir dişçi muayenesinde Pensilvanya ile yaptığın telefon görüşmesini ve darbecilerin 15 Temmuz sloganı olan ‘Yurtta barış-Dünyada barış’ sloganını görüştüğünüzü dinlerdik” demişti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir cevap gelir diye düşündük ama tam tersi oldu ve derin bir sessizliğe gömüldü. CHP de aynı mezar sessizliğinde. Âdeta Omerta Kuralı (Mafya sessizlik yemini) uygulanıyor. Düşünün, Soylu’nun her lafına tabakhaneye tabak yetiştirir gibi laf yetiştiren Engin Özkoç, Tuncay Özkan, Özgür Özel, Engin Altay bile susuyor!..

Lâkin orta yerde bir hakikat var yalanlanmayan. Geçen yazımda da ifade ettiğim üzere sükût ikrardan gelir. Bu durumda Kemal Kılıçdaroğlu bu görüşmeyi kabul etmiş olmuyor mu?

Galiba ediyor, çünkü o dişçinin kim olduğu artık ortaya çıktı. Tam 8 yıl başdanışmanlığını ve ağız-diş bakımını yapmış olan Ali Arif Zeybek. Kendisi konuşmasa da reddetmiyor Pensilvanya diyaloglarını. Ali Arif Zeybek, Kemal Bey'in yanından 2018’de ayrılmış ve hem Soylu’nun başdanışmanı, hem de AK Parti MKYK üyesi olmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’cülerle PKK’lılara, HDP’lilere “Bize katılın” çağrısı 24 Mayıs 2022 | 1.653 Okunma Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok! 21 Mayıs 2022 | 1.515 Okunma Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz? 19 Mayıs 2022 | 1.203 Okunma Hayvancılık çıkmazında TÜSİAD’ın rolü 17 Mayıs 2022 | 1.584 Okunma Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız 14 Mayıs 2022 | 2.533 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar