Kılıçdaroğlu çok kızdı ama sorun bakalım neden?

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (03.05.2022)''Kılıçdaroğlu çok kızdı ama sorun bakalım neden?'' başlıklı yazısı.

Çok ilginç gelişmeler var Altılı Masa’ya dair.

İyi Parti Genel Başkanı merkez sağ ve milliyetçi parti hedefiyle yola çıkıp “İstibdat, müsavat, meşveret vb.” birtakım kelimeler geveleyerek ittihatçılığa soyunurken, Altılı Masa’yı “Tapınak Şövalyeleri” masası sanan minik partinin Genel Başkanı Gültekin Uysal Davutoğlu’nu ve Babacan’ı geçmişin “suçları”na ortak olmakla suçladı.

Seçimlere tek başına katılma kararı vererek Masa’dan ayrıldıktan sonra bir açıklama yapan Deva Başkanı Ali Babacan ise “Aday göstereceğimiz Cumhurbaşkanı misal özelleştirme konusunda ne söyleyecek? (Gazeteci burada Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamulaştırmadan yana açıklama yaptığını hatırlatıyor) Evet doğru, başka aday ne diyecek, belli değil. Önce programda anlaşmalıyız yoksa böyle bir tablo vatandaşın güvenini sağlayabilir mi?” diyerek kafasındaki aday ile ilgili ilk işaretleri verdi.

Yukarıdaki anlatımına 

bakılırsa o işaret Kemal Kılıçdaroğlu’nu göstermiyor.

O hâlde…

Burada durup gelişmelere bakmak gerek.

Ama onun öncesi var. Pek dikkat çekmese de Ali Babacan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 30 Nisan akşamı iftar programında bir araya geldiler. İftar davetinin sahibi DEVA partisiydi. Babacan oradaki konuşmasında “Altılı Masa’nın adayı zafer kazanacak inşallah” derken yanında Ekrem İmamoğlu vardı.

Bu ilk birliktelikleri değil. İmamoğlu ve Babacan’ın Elazığ depremi sırasında Erzurum Palandöken’deki kayak merkezinde buluştuklarını da yazmıştım(*) ve yalanlama gelmemişti.

Bu arada Ekrem İmamoğlu bayram münasebetiyle Karadeniz turuna çıktı. Her yere afişler asıldı.

Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 29 Nisan günü sabah 09.00’da kaldığı lüks oteldeki odasına çağırdığı Ekrem İmamoğlu ile 1 saat 5 dakika süren çok gergin bir görüşme yaptığını yazdı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorulduğunda “Kendimi auta ya da taca atmam” diyen İmamoğlu, bunun üzerine Meclis konuşmasında “Ya bana katılın ya da önümden çekilin” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ile acaba ne konuştu?

Tüm bu gelişmelere bakıldığında ortaya çıkan GÖRÜNÜRDEKİ TABLO şu:

Kemal Kılıçdaroğlu kendini Cumhurbaşkanı adayı olarak hazırlıyor ve Altılı Masa’ya da bunu dayatıyor. Keza Ali Babacan’ın masadan ayrılmasının sebebi de bu.

Acaba gördüğümüz resim gerçek mi yoksa bir yanılsama mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok! 21 Mayıs 2022 | 1.497 Okunma Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz? 19 Mayıs 2022 | 1.201 Okunma Hayvancılık çıkmazında TÜSİAD’ın rolü 17 Mayıs 2022 | 1.579 Okunma Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız 14 Mayıs 2022 | 2.530 Okunma Üçüncü İTTİFAK yolda, adı bile belli… 12 Mayıs 2022 | 6.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar