KHK’lılar vicdanları yaralıyor

Korkunç bir darbe girişimi yaşadık. FETÖ, acımasızca silahlandırdığı asker kılıklı katillerini bu halkın üzerine sürdü ve 252 vatan evladı şehit oldu, binlercesi gazi.Bu travma esnasında on...

Korkunç bir darbe girişimi yaşadık. FETÖ, acımasızca silahlandırdığı asker kılıklı katillerini bu halkın üzerine sürdü ve 252 vatan evladı şehit oldu, binlercesi gazi.
Bu travma esnasında on binlerce FETÖ’cü hapse girdi ama on binlerce kişi de kanun hükmünde kararnamelerle devlet kurumlarından tasfiye edildi. Tasfiye edilenlerin çoğunluğu FETÖ’cü doğru. Ama önemli sayıda insan da beraat aldı, takipsizlik aldı ve haklarında hiçbir delil bulunamadı. Kısacası hukuk nezdinde temizler. Biz onlara KHK’lılar diyoruz.
Adam KHK ile işinden çıkarılıyor, sonra takipsizlik alıyor, beraat ediyor ve işine geri alınmak üzere başvurduğunda orada oturan “Aman bana bir şey olmasın abi” kafasındaki bürokratın engeline takılıyor.
Bu konuda siyasi irade gerektiği açık. Çünkü bizim bürokratımız en alt düzeyinden en üstüne kadar genellikle neme lâzımcı ve kendini korumak için binlerce insanı harcayabilecek potansiyele sahip. Onlara “talimat” vermek gerekiyor, yoksa kimsenin gözünün yaşına bakmazlar. Bu yüzden KHK mağduriyetini daha fazla kangren hâline getirmemek gerekli.
Bu konuda onlarca mektup alıyorum.
Ama bir de savcılıklarda ve mahkemelerde mağdur edilen ve süründürülen insanlar var haksız yere.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küçük Prens’in kara deliği FETÖ’cü ailesi 24 Ekim 2020 | 4.074 Okunma Devletin istihbarat teşkilatları Meral Akşener’i doğrular mı? 22 Ekim 2020 | 2.688 Okunma Markar’la anılar… 20 Ekim 2020 | 625 Okunma Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 962 Okunma AYM; toplantı saat 17.00’de, tweet 20.00’den sonra 17 Ekim 2020 | 1.404 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum