Kadri Gürsel öpücüğü; duygular şelâle, PR da öyle

Sinema, edebiyattan sonra en sevdiğim sanat dalı. Dünya ve Türk sinemasından herhâlde binlerce film izlemişimdir. Ve bu filmlerde sayısını hatırlamadığım kadar da kavuşma sahnesi.Kavuşanlar birbirlerine uzak...

Sinema, edebiyattan sonra en sevdiğim sanat dalı. Dünya ve Türk sinemasından herhâlde binlerce film izlemişimdir. Ve bu filmlerde sayısını hatırlamadığım kadar da kavuşma sahnesi.
Kavuşanlar birbirlerine uzak kalmış sevgililer de olabilir, çocuklarına hasret anne ve babalar da. Belki de birbirini kaybetmiş olanların şans eseri ya da uzun çabalar sonucunda buluştuğu anlardaki dokunaklı sarılışlarıdır izlenen.

Pelikülden akan tüm karelerin gerçek hayatta karşılıklarının olmadığı söylenebilir mi? Yüzlerindeki o şaşkın sevinci ve yıllardır ayrılığın acısıyla kanatılmış yüreklerinin çırpınışıyla birbirlerine sarılışlarındaki derin özlemi gördüğünüzde, göz pınarlarınıza hücum eden yaşları tutabilmeniz imkânsız gibidir.

Hele o yakınlarını kaybedenlerin dramı yok mudur, insanı perişan eder. 1993 yılında ATV’de Kayıp Aranıyor programının editörlüğünü üstlendiğimde aylarca uykusuz kaldım onların yakıcı hikâyelerini öğrendikçe. Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Allah kimseyi bir yakınını kaybetmekle imtihan etmesin. Fikrimce ölüm acısından daha derin ve yıkıcı. O vakit fark ettim ki meğer ülkemizde ne çok kayıp vakası varmış.

Bu program sırasında yüzlerce insanı birbirine kavuşturduk. Ve her kavuşma anına canlı tanıklık ettiğim için o duyguyu, o dokunuşu ve sarılışı hissediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BİM’in patronu Galip Aykaç, 7 Aralık’ta yaptıklarının hesabını verecek 03 Aralık 2022 | 7.373 Okunma BİM’in patronu Galip Aykaç, 7 Aralık’ta yaptıklarının hesabını verecek 03 Aralık 2022 | 62 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’na eski bir meslektaşından dost tavsiyesi 06 Ekim 2022 | 3.179 Okunma TSK’dan ihraç dahil, sorumlulukları oranında ceza alacaklar 05 Ekim 2022 | 4.663 Okunma Tokat Valisi elini sıkmadan geçen protestocu subaylara o gece neler dedi? 04 Ekim 2022 | 9.350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar