İYİ Parti’de “Çerkesçilik” mi yapılıyor yoksa FETÖ’cülük mü?

Hem Ümit Özdağ hem de Hasan Seymen ile konuştum uzun uzun. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın bir karar vermesi gerekecek.

Hem Ümit Özdağ hem de Hasan Seymen ile konuştum uzun uzun.

Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın bir karar vermesi gerekecek. Çünkü kendisini destekleyen isimlerden bazıları televizyonlara çıkıp çok doğru noktalara parmak basarken, birden kendisine göndermede bulunarak “İYİ Parti’de Çerkesçilik yapılıyor, yapan da Hasan Seymen’di” diye konuşup ortadaki gerçeği sulandırmaktan öteye geçmeyen sözler ediyorlar.

Meselenin Buğra Kavuncu’nun ve İYİ Parti’deki benzerlerinin üzerinden çekilip, böylesi “Çerkesçilik” gibi yapay bir tartışmaya dönüştürülmesi kadar aptalca bir yönelim olamaz.

Olayın geçmişi İYİ Parti’den bir yıl önce istifa eden Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in, Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkan Yardımcısı olduğu sırada, yani 2014 yılında ve daha İYİ Parti ortada yokken söylediği “Çerkesler bu ülkede asimilasyona uğradı” lafına dayanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hintli dokumacıların parmaklarını kesen emperyalizm CHP’nin de sahibidir 01 Aralık 2020 | 4.322 Okunma Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur? 28 Kasım 2020 | 5.052 Okunma FETÖ metaforları ve Âdem Peygamber’den gelmenin “avantajları” 26 Kasım 2020 | 3.356 Okunma Demirtaş’a “siyasetçi” demek ahlaksızlık değilse bile ahmaklıktır 24 Kasım 2020 | 3.227 Okunma FETÖ’cüleri sosyal medyada tespit etme kriterleri 24 Kasım 2020 | 1.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar