İstanbul için büyük bir tehdit

Bakalım bu kafayla nereye kadar dayanır İstanbul

Tehdit müsilaj değil inanın.
Bizatihi İstanbul Büyükşehir Belediyesi...
Bunların birtakım megafonları var. Kimi gazetelerin yazarları ve emrindeki televizyonlar. İsimleri malum, tek tek yazmayalım.
Hepsi bir illüzyonun peşinde ve izleyenleri de akli melekelerini kaybetmişçesine sorgulamadan dinliyorlar.
Gündemde Marmara’daki müsilaj var. Üzerine konuşup dururken konunun odağına doğal olarak arıtma tesisleri oturuyor.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yemin etmiş ve sanki İstanbul’u bir felakete sürüklemeye karar vermiş.
Düşünün, ihalesine çıkılmış, atıkları içme suyu kalitesine dönüştürebilen, yani Membran teknolojisiyle kurulacak olan Silahtarağa ileri biyolojik arıtma tesisinin ihalesini iptal etti.
İSKİ, AK Parti döneminde Şile Ağva’da pilot uygulama olarak yerli membran teknolojisiyle arıtma tesisi kurmuş ve işletmeye açmıştı zaten.
Silahtarağa’nın iptali ile ilgili olarak CHP sözcüsü Tarık Balyalı, adı belli olmayan “uzmanlar”dan aldığı bilgiyi aktarıp “Bu arıtma tesisi yapılsaydı Haliç’e....
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fon destekli medya fahişeliği ve borusunu öttüren ABD 24 Temmuz 2021 | 4.169 Okunma Ailenin adı yok mu? Bayramın hatırlattıkları ve çarpıcı bir eser 22 Temmuz 2021 | 533 Okunma Bu yazı cezaevindeki FETÖ mahkûmları ve aileleri için… 20 Temmuz 2021 | 3.022 Okunma FETÖ’nün ahlâksız yalanları bu isimlerin ağzına sakız oldu 17 Temmuz 2021 | 1.565 Okunma Kılıçdaroğlu-Fetullah paslaşması nasıl tek kale maça döndü? 15 Temmuz 2021 | 1.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar