İmamoğlu’nun asıl sancısı; Kandil’in kesin kararını henüz vermemiş olması mı?

Geçen gün, tanıdığım ve öteden beri HDP-DEM çizgisine oy veren, 14-28 Mayıs genel seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen bir genç ile konuşuyordum. Kendisi yüzlerce kişiden oluşan...

Geçen gün, tanıdığım ve öteden beri HDP-DEM çizgisine oy veren, 14-28 Mayıs genel seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen bir genç ile konuşuyordum. Kendisi yüzlerce kişiden oluşan, adeta aşiret gibi kalabalık bir ailenin mensubu ve hepsi de dindar Kürtler.

Bana “Abi kime oy vereceğiz İstanbul’da?” diye sordu.

Şaşırdım biraz. Ama cevabım netti:

Evladım benim oyum belli, sizinki hâlâ belli değil mi? Ben tabii ki doğru dürüst çalışacak, tatil yapmayacak, yalan söylemeyecek, siyasete değil hizmete odaklanacak adaya, yani Murat Kurum’a vereceğim. Eh siz de ya DEM Adayı Meral Danış Beştaş’a ya da Ekrem İmamoğlu’na vereceksiniz herhalde”

Ama hiç beklemediğim bir yanıt aldım. “Orası belli değil abi” dedi. Espriyle “Ne oldu, talimat gelmedi mi dağdan” diye takılınca, sorumu gayet makul ve olağan karşılayıp “Yok gelmedi abi” diye cevap verdi.

Yanlış anlamayın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail’le ticaret ve “Jet gibi açıklama” 11 Nisan 2024 | 2.607 Okunma Hareketlenen İran ve İsrail aparatları, İran’ın korkusu ve iktidarın algı yönetimi! 09 Nisan 2024 | 3.198 Okunma Kim bu AK Parti’deki NEO-LİBERALLER? 06 Nisan 2024 | 4.487 Okunma Beştepe, bir sorunumuz var… 04 Nisan 2024 | 6.978 Okunma Seçim öncesi Mehmet Şimşek’i çılgına çeviren kamu bankası Genel Müdürü ne yaptı? 03 Nisan 2024 | 386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar