İmamoğlu ile Özgür Özel’in Alevi planı ve sandık korkusu

Söylenti bol, tepki çok.Başta Kemal Kılıçdaroğlu için fetva veren dedeler olmak üzere CHP’ye oy veren tüm Aleviler kurultayda çıkan sonuçtan şaşkın. Sebebini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden de...

Söylenti bol, tepki çok.

Başta Kemal Kılıçdaroğlu için fetva veren dedeler olmak üzere CHP’ye oy veren tüm Aleviler kurultayda çıkan sonuçtan şaşkın. Sebebini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden de bir hayli kızgınlar.  Çünkü, Kılıçdaroğlu’na oy vermesi beklenen Alevi delegelerin yüzde 30’una yakın kısmı, tamamen “duygusal” bir motivasyonla aniden “fikir” değiştirdi ve Özgür Özel’e oy verdi.

Hiç kazanamayacağı söylenirken Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı seçilmesi büyük bir başarı sayılmalıydı doğal olarak ama bu başarıda Ekrem İmamoğlu ile elinde çantası şehir şehir dolaşan Özgür Karabat’ın çabaları da hakikaten takdire şayandı.

Biliyorsunuz Özgür Karabat serbest stildeki bu çalışmasının ödülünü CHP’nin mali işlerinin başına getirilerek aldı. CHP’nin ünlü kedisi Şerafettin, “Benim ciğerlerime kimse dokunmasın” diye miyavlamaz umarım.

Her neyse, sonuçta olan oldu ve Kemal Bey kaybetti. Geçmiş olsun. Demek ki el elden üstünmüş. Yıllarca sen seçim üstüne seçim kaybetmene rağmen delegeleri kendi lehine tahkim ederek genel başkanlığını sürdürürsen, bir gün biri çıkar, senin hiç bilmediğin bir yöntemle o delegeleri senin elinden böyle pat diye alıverir işte.

Ama bu gerçeklik Alevilerin kızgınlığını gidermiyor. Hele üstüne herkesin bildiği sırlar tek tek ortaya dökülüp Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılan seçimin tartışmalı olduğu dikkate alınırsa bu tepkinin zincirleme bir reaksiyon göstereceği aşikâr.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akacak KAN damarda durmaz Özgür Bey 02 Mart 2024 | 196 Okunma Farkın en az yüzde 5 olması için sahalarda görmek istediğim kişi… 29 Şubat 2024 | 5.392 Okunma İmamoğlu’nun dört korkusu ve yarıştan çekilme seçeneği… 27 Şubat 2024 | 6.386 Okunma Fatih Erbakan gizli hayalini bu yerel seçim kurgusuyla gerçekleştirebilir mi? 24 Şubat 2024 | 3.374 Okunma İETT-Özgür Karabat/ İSKİ-Ergun Göknel; başrolde yine bir kadın… 22 Şubat 2024 | 3.961 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar