İki gündür yaşanan acayiplikler ve benim oyum

Önceki geceden beri tuhaf şeyler oluyor.

İsmail K. kendisine itimat edip moderatörlüğünü kabul eden Binali Yıldırım’ı bir otel odasında Ekrem İmamoğlu ile aldattıktan sonra “artık sözün bittiği yerdeyiz” dedik ama gündem bitmedi, daha da alevlendi.
Birden gözüm Çatı Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski yaveri FETÖ’cü Ali Yazıcı’nın, karar yüzüne açıklanırken son söz yerine “Her şey çok güzel olacak” sloganı attığını okuyorum.
Yaratık, İmamoğlu kazanırsa AK Parti’nin devrilmesi kolay olur, sonra gelen hükûmetler de onları hapisten çıkarır diye hayalleniyor.
Ali Yazıcı denen FETÖ’cüyü darbe girişiminden 4 gün sonra şöyle yazmıştım. Bu Başyaver 15 Temmuz öncesi saçma sapan şakalar yapıp insanları aşağılamaya bayılırmış. Bu “şaka”larını Cumhurbaşkanı’nın yakınında çalışan bir diğer görevliye yapınca sunturlu bir küfür yemiş ondan. Ama öyle böyle değil, hayli ağır bir küfür. Âdeta paralize olmuş. Beklemiyormuş çünkü. İlk önce kendini toparlamaya çalışıp  Cumhurbaşkanı’na şikâyet edeceğini söylemiş ama küfreden yine ağır bir hakaretle “Yüreğinin götürdüğü yere git” deyince çaresiz kalmış. Yazıcı dayanamamış, beş on dakika sonra yerinden kalkmış ve kendisine küfreden görevlinin yanına giderek aynen şunu söylemiş:
“Seni vuracağım. Bir gün gelecek ve seni vuracağım. Yakında, göreceksin!”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Harbiye ve millî ordu yalnızca ABD değil, muhalefetin de hedefinde 25 Ocak 2020 | 3.569 Okunma ABD, Türk askerî eğitimini yeniden ele geçirmek istiyor 23 Ocak 2020 | 2.712 Okunma Ankara sokaklarındaki FETÖ’cü propagandacılar sizin eseriniz 23 Ocak 2020 | 4.772 Okunma Bahçeli’nin çıkışı ve Kılıçdaroğlu’ndaki “dosya”nın sırrı 21 Ocak 2020 | 5.337 Okunma “FETÖ’nün siyasi ayağı” önergesinin ardındaki gerçek 18 Ocak 2020 | 5.911 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar