Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli?

Bu sorunun önemli bir sebebi var.Hükûmet ve iktidarı destekleyen medya, gördüğüm kadarıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gafları, hataları, yapıp yapmadıkları, İstanbul’da son aylarda yaşanan bazı olumsuzlukların kalın çizgilerle altının çizilmesi yönünde, yıpratma amaçlı bir siyaset izliyor.

Şayet Türkiye özelinde konuşmuyor olsak bu gayet olağan bir strateji.
Eh, bakıldığında hem İmamoğlu hem de İstanbul’da olup bitenler zaten yeterince malzeme veriyor bu konuda.
Ama Türkiye’deyiz ve çok “ilginç zamanlar”dan geçiyoruz Çin atasözünden mülhem.
Yani “İzlenen yol ne kadar doğru?” diye soruyorum. İsterseniz “Hataları, olumsuzlukları eleştirip İmamoğlu’nu yıpratmaya dayalı bir politika kime ne fayda sağlar?” diye değiştirebiliriz soruyu.
Ben bunun doğru olmaması bir yana, tehlikeli sonuçlarının da olabileceğini düşünüyorum.
İstanbul’da 15 küsur milyon insan yaşıyor, turist ve göçmenlerle birlikte bu sayı 17 milyonu buluyor. Dolayısıyla her hatanın, her olumsuzluğun bedeli halkın sırtına binen bir yük hâline geliyor.
Geçtiğimiz aylarda yaşanan bir örnek; Altunizade’deki metrobüs durağında ve oradaki üst geçitte yaşanan yoğunlukla ilgili çıkan kargaşa üzerinden konuyu ele alalım. Buna benzer tıkanmalar, metrobüs duraklarındaki aşırı birikmeler, metrolardaki arızalar, su baskınları karşısındaki acziyet vb. olayların hepsinde İmamoğlu hakikaten derin bir itibar kaybına uğradı, doğru. Ama işin bir başka cephesi daha var.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu nasıl bir parti kuruyor, o anlattı ben dinledim 12 Aralık 2019 | 2.568 Okunma Orhan Pamuk ile Peter Handke’nin kirli Nobel kardeşliği 10 Aralık 2019 | 3.422 Okunma AKbabalar neden parti kuruyor sanıyorsunuz? 07 Aralık 2019 | 7.748 Okunma FETÖ’nün kodlama sisteminin kaynağı MERNİS mi? 05 Aralık 2019 | 7.685 Okunma Bir Diyarbakır annesi de Berlin’de ortaya çıktı 03 Aralık 2019 | 3.205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum