Her gün 1000’den fazla Afgan göçmenin sınırdan geçmesi engelleniyor

Türkiye’de iktidarın yaptıklarını, ne kadar şahane işler olursa olsun anlatamama gibi bir derdi var, bunu her zaman söylemişimdir. Sebebini yazacağım. Son haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal...

Türkiye’de iktidarın yaptıklarını, ne kadar şahane işler olursa olsun anlatamama gibi bir derdi var, bunu her zaman söylemişimdir.
Sebebini yazacağım.
Son haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun orkestra şefliğinde göçmen düşmanı ırkçı bir iklim oluşturulmak istenmekte Türkiye’de. İyi Parti yöneticileri de bu kakofoniye solist olarak katılmakta ve kamuoyunun hassas olduğunu bildikleri bu alanda vur patlasın çal oynasın tepinmekteler. Şarkıcı Demet Akalın bile bu koroya katılıp “Her gün on binlerce Afgan sınırdan geçiyor, yakında 3,5 milyon olacakmış” tarzı üfürükten tayyare palavraları sallamaktan kaçınmıyor.
Hangi bilgi, hangi belge, neye dayanarak konuşuyorsun, o yok. Ama takipçilerinin sayısı dikkate alındığında bu türden yalan bilgilerle zehirlenenlerin sayısını varın siz tahmin edin.
Hükûmet bir yandan pandemi, öte yandan son 15 gündür...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biri dışında… 16 Eylül 2021 | 1.328 Okunma Makro büyüme evlerdeki mikro dengeyi bozmamalı 14 Eylül 2021 | 600 Okunma Soytarılar ve Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi 11 Eylül 2021 | 1.163 Okunma Derin CHP, Kılıçdaroğlu’nu neden madara edip yalancı çıkardı? 09 Eylül 2021 | 3.906 Okunma Gıdayı ucuzlatacak formül bulunmalı 07 Eylül 2021 | 2.740 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar