Hasan Bey üzgünüm ama oğlunuz yalan söylüyor

Uğur Dündar Halk TV’yi protesto edip ayrılınca, programını yazdığı gazetenin televizyonuna aktardı. İlk konuğu da Ekrem İmamoğlu’ydu...

Uğur Dündar Halk TV’yi protesto edip ayrılınca, programını yazdığı gazetenin televizyonuna aktardı. İlk konuğu da Ekrem İmamoğlu’ydu.
Tahmin edileceği üzere “tarafsız” bir televizyon sunucusu olarak önce Ekrem İmamoğlu’na gereken pasta cilayı attı. Ardından sıvamayı yapmak için seyirci koltuklarında oturan Ekrem Bey'in annesi Hava Hanım ile babası Hasan Bey'in yanına gitti.
Açıkçası merak ettim anne ve babayı. Hatta Uğur Dündar’ın iç bayıltan yapaylığı ve cıvıklığına bile katlanmayı göze aldım.
Dündar, Ekrem İmamoğlu’nun babası Hasan Bey'e o “Merakla beklenen soruyu” sordu:
“Ekrem Bey nasıl bir evlat?”
Hasan İmamoğlu’nun cevabı:
“Onu hiçbir zaman övmedim. Hep daha fazlasını istedim. Hiç unutmam bir gün sevinerek yanıma gelip 'Baba tam 10 tane daire sattım' dedi. Ben hemen sordum: Niye 15 tane değil”
Bu cevap yeterli oldu.
Ne tuhaf. Bildiğimiz liderlerin anne ve babaları ile konuşulurken anlatılan hikâyeler epey farklıdır. Misal Süleyman Demirel çobanlık yapar, Tayyip Erdoğan simit ve su satıp kendine kitap alırmış. Zaman ne kadar değişmiş.
Buradaki daire alıp daire satıyor.
Biliyoruz ki merkez sağın omurgasını oluşturan Anavatan Partili bir ailenin mensubu. Ticaret ve para kazanmayı iyi biliyorlar. Varlıklılar da aynı zamanda. Zaten beklenti CHP’nin onun eliyle merkez sağ bir partiye dönüşmesi yönünde.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’de çarşı karıştı, “sızıntı”nın kaynağına büyük tepki var 15 Haziran 2019 | 5.233 Okunma Bir yalancının anatomisi 15 Haziran 2019 | 414 Okunma Kanayan… 13 Haziran 2019 | 469 Okunma Fetullah’ın eli FETÖ’yü çıldırttı 13 Haziran 2019 | 9.683 Okunma Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu? 11 Haziran 2019 | 16.762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar