Güney Ordusu, JİTEM, “İçişleri Bakanı Özdağ” ile Kılıçdaroğlu’nun İÇ SAVAŞ MUTABAKATI…

Artık medyayı izleyen herkes biliyor ki Kemal Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde Türkiye’yi bekleyen İÇ SAVAŞ tehlikesinden söz eden sadece ben değilim. Dün, Kemal Kılıçdaroğlu’nu...

Artık medyayı izleyen herkes biliyor ki Kemal Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde Türkiye’yi bekleyen İÇ SAVAŞ tehlikesinden söz eden sadece ben değilim. Dün, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme karşılığında İçişleri Bakanlığı tavizini koparıp bir mutabakat metni imzalayan Ümit Özdağ’ın kendisi.

Geçen haftalarda katıldığı bir yayında “Kemal Kılıçdaroğlu seçilirse HDP desteğiyle seçilir, kayyumlardan belediyeleri alıp HDP’lilere devreder. Bu belediyeler güçlenir, PKK da güçlenir bölgede yeniden. Sığınmacılar üzerinden bir iç çatışma çıkar, bunun üzerine güvenlik güçleri olaylara el koyunca HDP’li belediyeler uluslararası müdahale talebinde bulunur. Uluslararası güçlerin gelmesiyle birlikte İÇ SAVAŞ çıkar” demişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, kurduğu masanın yedinci ayağı olan HDP, seçilmesini sağlayamayınca, bu kez “Türk Milliyetçiliği kartını” oynadı ve Sinan Oğan başarısızlığının ardından, Ümit Özdağ’ı, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VEREREK yanına almaya ikna etti.

Süreç nasıl işledi anlatalım:

Özdağ önce Cumhur İttifakı’ndan yana pozisyon almak istedi. Cumhur İttifakı zaten Kayyum meselesi ve yerel yönetim özerklik şartı bakımından farklı fikirde olmadığından isteyeceği politik bir taviz yoktu. Zaten sığınmacıların geri dönüşü konusunda da farklı düşünülmüyordu. Ama mesele başkaydı. Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nı talep ediyordu.

Kabul edilmedi tabii.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP içi kavgada mecbur kalsam kimi desteklerim? 30 Eylül 2023 | 2.329 Okunma O Portakalı alın… 28 Eylül 2023 | 81 Okunma Su uyur, FETÖ uyumaz; "GARSON"a sorun daha binlercesi var… 28 Eylül 2023 | 5.465 Okunma Ümit Özdağ! Trollerin beni korkutamaz, bağlamazsan bağlarlar… 26 Eylül 2023 | 5.115 Okunma Salgın hastalıklar kapımızda, hazır mısınız? 23 Eylül 2023 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar