Galoş muhalefeti

Türkiye gazetesindeki son iki yazım haber formatındaydı.Yüzde 100 yerli ve millî elektrikli traktörlerle otomobilleri yazdım.Geçen hafta cuma ve cumartesi günleri yayınlandı.

Okuyucudan öyle ilgi gördü ki anlatılır gibi değil. İnsanımızın başarılara hasreti var. İHA ve SİHA’ların herkesi nasıl memnun ettiğini, millî savunma sanayimizin başarılarıyla nasıl gurur duyulduğunu gözlemliyoruz zaten.
Ama elektrikli otomobil ve traktörler daha da mühim, çünkü onların ekonomiye katkısı çok daha fazla olacak. Halkın gazetemizde çıkan yazıları, sosyal medyada on binlerce kere paylaşmasının sebebi bu.
Umutluyum ve son derece güzel gelişmelerin olacağı yönünde de haberler alıyorum.
Ama ilginç bir şey daha oluyor bu arada. Böylesine mühim ve millî bir gelişmeye, kendilerine muhalif diyen CHP’liler, HDP’liler tıpkı geçmişte atalarının Vecihi Hürkuş’a, Nuri Demirağ’a, Devrim otomobiline, Bozkurt lokomotifine yaptığı gibi tahrip bombaları atıyorlar. Yalanla, iftirayla, itibar suikastlarıyla ve sözümona alay ederek.
Bir örnek olay anlatayım, kararı siz verin.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatı üzerine Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Özkan Kayacan, benim yazılarımın yayınlanmasından iki gün önce, Tekirdağ vilayetindeki bir tarlada, hem yüzde 100 millî ve yerli, hem de yüzde 100 elektrikli olan traktörümüzün test sürüşünü yaptı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar